„Martwe spodnie” podwójnie wyprzedane. Niemiecka legenda wraca do Polski

Die Toten Hosen po dwóch latach wracają do Polski. Koncerty w Warszawie i Krakowie, jak pisze sam zespół na swoim facebookowym wydarzeniu, będą dla ekipy z Düsseldorfu rozgrzewką przed sezonem festiwalowym. Rozgrzewką, którą obserwować będzie komplet publiczności.

Laune der Natur (tłum. nastrój natury) to nazwa ostatniego, 16. w historii zespołu studyjnego albumu niemieckiej formacji. Płyta została wydana w 2017 roku, zaledwie 2 tygodnie po ostatnim „polskim” koncercie. Warto dodać, że koncercie „tajnym” w ramach trasy Magical Mystery Tour – trzeba było wpisać się na listę mailową oraz zapłacić składkę na przenocowanie zespołu w domu jednej z fanek kapeli. A jak sam koncert? W poznańskim Schronie nie zabrakło zarówno utworów powszechnie kultowych z repertuaru DTH, jak i „polskich” numerów Zamrożona wyborowa (z Agą Adamską i Arturem Tylmanowskim) i Armee der Verlierer (jako I nikomu nie wolno się z tego śmiać z Wojciechem Wojdą), a także znanych coverów (m.in. The Yankees, The Clash).

Teraz za sprawą agencji Go Ahead, Campino i spółka wystąpią w warszawskiej Stodole i krakowskim Studiu, po raz pierwszy prezentując materiał z Laune der Natur. Oba koncerty zostały wyprzedane. I to nie tylko przez polską publiczność. Bilety na występy Die Toten Hosen w niemieckojęzycznych krajach rozchodzą się bowiem błyskawicznie. Niektórzy niemieccy i austriaccy fani, jak widać po grupach na portalach społecznościowych, skusili się więc na wycieczkę do Polski.

06.06.2019 – Warszawa – Stodoła (wydarzenie)
07.06.2019 – Kraków – Klub Studio (wydarzenie)

Harmonogram koncertów:
19:00 – wejście
20:00 – Pleasure Trap
21:00 – Die Toten Hosen

Tomek Bilewicz

Woodstalker, koncertowicz, fan marketingu muzycznego, języków obcych, relaksu festiwalowego, TM, MDM i NDH
Tomek Bilewicz

Tagi: , , , .