Me And That Man: nowy teledysk z płyty New Man, New Songs, Same Shit, Vol 1

me and that man 2019 band

Me And That Man dowodzony przez Nergala z Behemoth wypuścił właśnie teledysk do utworu By The River, w którym gościnnie wystąpił wokalista EmperorIhsahn.

Tytuł nowego wydawnictwa Me and That Man to New Man, New Songs, Same Shit, Vol 1, który można zamawiać już w pre-orderze. Wydawnictwo ukaże się jako CD digibook oraz złoty winyl, a także w zestawach z koszulkami. Premiera 27.03.2020r.

Nergal o współpracy z Ihsahnem:

„Kiedy pojawiły się plotki o mojej współpracy z Robem Halfordem i Ihsahnem, pobudziło to wyobraźnię fanów. Wydaje mi się , że ludzie spodziewali się, iż team Nergal / Ihsahn stworzy coś bardzo ekstremalnego. A tu niespodzianka – mamy klasyczną bluesową petardę!

Muszę przyznać, że wspólne stworzenie tego numeru nie było wcale takie proste. Na początku Ihsahn twierdził, że może nie być w stanie dodać zbyt wiele od siebie do tego kawałka. Całe szczęście ja widziałem to inaczej i dałem mu prostą instrukcję: „Baw się dobrze!”. Tydzień później dostałem od niego nagranie i wgniotło mnie w fotel! Ihsahn to świetny, skromny (biorąc pod uwagę jego status) koleś, do tego absolutny profesjonalista – pracowało mi się z nim z ogromną przyjemnością i oto efekt naszej współpracy”

Na płycie wystąpiło wielu gości, poniżej ich lista:

 • Mat “Kvohst” McNerney (Grave Pleasures, Hexvessel, ex-Beastmilk),
 • Matt Heafy (Trivium),
 • Niklas Kvarforth (szwedzki Shining),
 • Jørgen Munkeby (norweski Shining),
 • Corey Taylor (Slipknot)
 • Alan Averill (Primordial),
 • Aðalbjörn Tryggvason (Solstafir),
 • Brent Hinds (Mastodon),
 • Vegard Sverre Tveitan (Ihsahn, ex-Emperor),
 • Sivert Høyem (Madrugada),
 • Anders (Dead Soul),
 • Rob Caggiano (Volbeat),
 • Jérôme Reuter (Rome),
 • Johanna Sadonis (Lucifer)
 • Nicke Andersson (Entombed, Lucifer, Empire State Electric).

Wcześniej ukazał się klip do polskojęzycznego utworu Męstwo, w którym śpiewa sam Nergal.

Wcześniej wypuszczono teledysk do kompozycji Surrender, za produkcję którego odpowedzialna jest Grupa13. To utwór, w którym gościnnie wystąpili Landers Andelius (z formacji Dead Soul) oraz Rob Caggiano z Volbeat (ex-Anthrax).

O nowym albumie tak mówi Nergal:
Z największą dumą i zarazem z pewnego rodzaju ulgą przedstawiam Wam drugi materiał Me And That Man – „New Man, New Songs, Same Shit, vol.1″. Tym razem chciałem podjąć trochę inne wyzwanie i stworzyć album składający się z 11 utworów, ale tak, żeby każdy kawałek wyróżniał się odmiennym charakterem i klimatem. Album zarejestrowałem wraz z najbardziej utalentowanymi i najważniejszymi osobami z obecnej sceny i wspólnie wybieramy się na wycieczki do świata bluesa, folku, country, a nawet spaghetti westernu. Czas pokaże, czy osiągnęliśmy cel, ale głęboko wierzę, że tak będzie. Jestem bardzo dumny z tego dzieła. Chciałbym podziękować KAŻDEMU z naszych gości za udział w tym projekcie, a są to: Mat & Matt, Niklas i Jorgen, Corey, Alan, Addi, Brent, Vegard, Sivert, Anders, Rob, Jerome, Johanna i Nicke.

KOCHAM Was wszystkich nieskończenie! Bez pasji i serca, które w te dźwięki włożyliście, powstanie „New Man, New Songs, Same Shit, vol.1” nie byłoby możliwe!

Wcześniej opublikowano animowane video do utworu Burning Churches. W utworze gościnnie wystąpił Mat McNerney (Beastmilk, Grave Pleasures, DHG i Hexvessel). Za video odpowiada Oliver Jones z Better Feeling Films.

Historia opowiedziana w utworze Burning Churches ma o wiele głębsze znaczenie, niż mógłby sugerować sam tytuł. Jest to mroczna i zarazem smutna opowieść o młodym chłopcu, który w dzieciństwie był molestowany przez księdza. Przysięgając zemstę na kościele przekształca się w super-bohatera i duchowego przywódcę, któremu z każdą chwilą przybywa naśladowców.

Nergal tak mówi o Burning Churches:

„Gdyby ktoś powiedział mi kiedyś, że nagram piosenkę świąteczną, wybuchnąłbym gromkim śmiechem. Ale…Piekło zamarza i oto przedstawiam Wam „Burning Churches”! Tym razem połączyłem siły z Matem McNerneyem z legendarnego Beastmilk, Grave Pleasures, DHG i Hexvessel. Rozsiądźcie się wokół choinki, rozpalcie ogień i napijcie się drinka! Alleluja.”

Poniżej możecie również obejrzeć klip do Run With The Devil, w którym gościnnie zaśpiewał Jørgen Munkeby z norweskiego Shining. Klip wyreżyserował Roman Przylipiak.
Nowa płyta ukaże się na świecie nakładem Napalm Records, natomiast w Polsce dzięki Mystic Production.

Klip ukazuje perypetie uwolnionego z bagażnika samochodu Jørgena, który rozpoczyna swój „bieg z samym diabłem”, czyli z Nergalem. Od spotkania w ponurej uliczce, szaleńczej jazdy autostradą, aż do klubu, w którym zespół występuje przed rozentuzjazmowanym tłumem – to wszystko można zobaczyć w nowym teledysku Me And That Man. Oprócz tego spostrzegawczy widz będzie miał do czynienia z różnymi tajemniczymi wskazówkami, symbolami, ukrytym przekazem.

Tak mówi Nergal o Run With The Devil:
To była świetna zabawa! Kiedy zacząłem planować klip do tego utworu, chciałem stworzyć coś więcej, niż zwykły teledysk – chciałem stworzyć film muzyczny, który rozpoczyna się w momencie, w którym przerwano „Nightride”. Ale nie bierzcie tego wszystkiego zbyt poważnie – przy pomocy pewnych metafor składamy do grobu naszą przeszłość, bo teraz nadchodzi czas na nowe. Ten klip to bardzo dobry sposób na przedstawienie kolejnego wcielenia M&TM… ale co będzie dalej? Przygotujcie się na mnóstwo zajebistych rzeczy!”.

Tracklista:
1. Run with the Devil (Jørgen Munkeby)
2. Coming Home (Sivert Høyem)
3. Burning Churches (Mat McNerney)
4. By the River
5. Męstwo (Piotr Gibner)
6. Surrender (Dead Soul)
7. Deep Down South (Sasha Boole, Johanna Sadonis)
8. Man of the Cross (Jérôme Reuter)
9. You Will Be Mine (Sasha Boole)
10. How Come? (Sasha Boole)
11. Confession (Niklas Kvarforth)

New Man, New Songs, Same Shit, vol.1 cover artwork

Projekt wyruszy również w trasę koncertową pod szyldem New Tour, New Songs, Same Shit 2020. W Polsce będzie można ich zobaczyć w następujących miastach:

02.04.2020 – Wrocław, Zaklęte Rewiry (wydarzenie)
03.04.2020 – Szczecin, Kosmos (wydarzenie)
04.04.2020 – Gdańsk, Stary Maneż (wydarzenie)
05.04.2020 – Toruń, Lizard King (wydarzenie)
15.04.2020 – Warszawa, Palladium (wydarzenie)
16.04.2020 – Kraków, Zet Pe Te (wydarzenie)
17.04.2020 – Poznań, Tama (wydarzenie)
18.04.2020 – Gostyń, Hutnik (wydarzenie)
19.04.2020 – Katowice, P23 (wydarzenie)

Gościnnie wystapi również Jørgen Munkeby, a publikę rozgrzeją Frank The Baptist oraz Mulk.

trasa me and that man w polsce 2020
źródło: www.meandthatman.com, WiniaryBookings, Mystic Production
zdjęcie: Oskar Szramka

Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , , , .