Moonspell: singiel z nadchodzącej płyty Hermitage

źródło: Moonspell, Napalm Records
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Moonspell opublikował lyric video do utworu The Greater Good. Numer pochodzi z trzynastego, nadchodzącego albumu Hermitage. Krążek ujrzy światło dzienne 26 lutego 2021 roku. Wydawnictwo ukaże się pod skrzydłami wytwórni płytowej Napalm Records. Za nagrywanie, miksy oraz mastering odpowiada Jaime Gomez Arellano z Orgone Studio, który w przeszłości współpracował między innymi z Paradise Lost, Primordial, Sólstafir, Ghost. Pre-order można zamówić tutaj.

Opierając się na delikatnych aspektach płyty Hermitage, można się spodziewać nieco rewolucyjnej, a jednocześnie epickiej podróży przez najciemniejsze dni ludzkiej egzystencji. Pięknie skomponowane piosenki, takie jak The Greater Good, pokazują nam nowoczesność zespołu, podczas gdy inne utwory nawiązują do tradycji Moonspell pod względem tworzenia mrocznego i gotyckiego metalu. Eteryczne i melodyjne dźwięki, jednocześnie nie odbiegające od swoich metalowych korzeni – pod wpływem undergroundowych zespołów metalowych, takich jak Bathory – sprawiają, że Hermitage jest najprawdopodobniej jednym z najgłębszych, zaskakujących i najbardziej epickich albumów, jakie Moonspell kiedykolwiek stworzył.

Fernando Ribeiro o klipie do premierowego utworu: „The Greater Good” to socjologiczna koncepcja, która zakłada korzyść pożytku publicznego, większej liczby ludzi niż nas samych. Zrobić to, co jest lepsze i bardziej poprawne. Niestety, w imieniu tej zasady zarówno światowi przywódcy, jak i obywatele podjęli wiele złych i czysto złych decyzji. Ze „scenariuszem” zaprojektowanym przeze mnie i przygotowanym przez reżysera Guilherme Henriques (Gaerea, Crippled Black Phoenix, Schammasch) klip do The Greater Good uderza w głęboki kontrast między naszymi priorytetami jako istot ludzkich. Fabuła ukazuje codzienne starcie między problemami, których nigdy nie mogliśmy lub nigdy nie chcieliśmy rozwiązać; i nasze „sprawy związane z pierwszym światem”. Kult ciała a afrykański głód; zabijanie niewinnych a druga poprawka; piękno pomników przeciw brzydocie przemocy.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, co tu widzimy. Za większe dobro, za największe zło. To nie jest kwestia rasy, płci, klasy czy wykształcenia. To kwestia sumienia. Ważne jest, abyśmy odnowili więzi między naszymi społecznościami, nasze ludzkie zachowanie. Tylko my możemy uratować nas przed sobą samym”.

Fernando mówi nam więcej o nadchodzącym albumie Moonspell:
Wiemy, że wkraczamy w ostatnie lata naszej kariery muzycznej: w zimę naszego życia. Nie obchodzą nas ludzie, którzy mówią, że wciąż jesteśmy młodzi duchem lub wilkami alfa w stadzie. Nie jesteśmy! Ale zależy nam na tym, co myślą o nas ludzie wokół, a ten album jest o tym, jak się czujemy, to nasze odpowiedzi na Twoje pytania.

W tych okolicznościach czujemy, że nasze muzyczne stawki są większe niż kiedykolwiek. Nam nie chodzi o polubienia, algorytmy, zasięg czy możliwość rośnięcia (w social media – przyp. tłum.). Dbamy tylko o muzykę. Muzyka jest na pierwszym miejscu na tym albumie, który wkrótce będziesz trzymać w rękach”.

Dalej mówi: „Płyta jest o naszym odwróceniu się plecami do konwencji nowoczesności. Obecnie przekonujemy się, że wszystko skupia się na nas, że my, ludzkość, jesteśmy wszystkim. Że świat kręci się wokół nas. Jednak, ipsi facto, jesteśmy niczym i nic się wokół nas nie kręci. Celem Moonspell w trakcie tych ostatnich obrotów wokół Słońca jest tworzenie możliwie jak najlepszej muzyki. Chcemy opowiedzieć Ci kilka historii za pomocą naszych tekstów, być blisko Ciebie w tych czasach dystansu. Nie chcemy Cię drażnić, wpływać na Ciebie, by tylko sprzedać nasz produkt. Chcemy usiąść z wami przy jednym stole i wspólnie ucztować nad naszymi pomysłami i słowami. Jakbyśmy byli bliskimi przyjaciółmi, jak w czasach, w których muzyka liczyła się najbardziej. W sypialni, słuchając muzyki, bez konieczności publikowania swoich mądrych uwag na jej temat, zachęcając do hejtu.

“Hermitage” jest przyjaznym i otwartym zaproszeniem do prostoty. Do bycia pokornym. Do bycia wdzięcznym. W celu pocieszenia cię. Zapewnienia Ci komfortu, rozrywki. Mamy szczerą nadzieję, że to wezwanie dotrze do Ciebie. Że uprzejmie zaakceptujesz naszą ofertę. Że zabierzesz naszą muzykę w miejsce, które uważasz za swoje własne. Do swojego sekretnego miejsca, do swojej pustelni. Błogosławimy ci.”.

Tracklista:
01. The Greater Good
02. Common Prayers
03. All or Nothing
04. Hermitage
05. Entitlement
06. Solitarian
07. The Hermit Saints
08. Apophthegmata
09. Without Rule
10. City Quitter (Outro)
11. Darkness in Paradise Bonus Track (Candlemass cover, Bonus Track)
12. The Great Leap Forward (7″ Vinyl dostępny tylko w wersji Deluxe Box)


tłumaczenie: Wadim Filiks

Tagi: , , , , , , .