Morgoth zawiesza działalność

Problemy organizacyjne a także przyczyny indywidualne zmusiły członków niemieckiej death metalowej ekipy Morgoth do podjęcia decyzji o zaprzestaniu grania koncertów. Nie ma również mowy o nowej płycie. Ostatni koncert ekipy odbędzie się 8 lipca na festiwalu Chronical Moshers Open Air w Niemczech.
Członkowie Morgoth podjęli decyzję po długich i burzliwych rozważaniach.
Sebastian Swart: „Od jakiegoś czasu trudno nam było działać swobodnie jako zespół. Jest tak ponieważ jesteśmy rozrzuceni po całych Niemczech. Złożyły się na to moje własne problemy, a mianowicie to, że mam poważne problemy ze słuchem i z tego powodu wyjeżdżam zagranicę aby skupić się na pracy.”
Decyzja nie oznacza, że Morgoth rozpada się na stałe. Niemniej jednak, wszelka aktywność zespołu zostaje zawieszona.
Harry Busse: „Podjęcie tej decyzji nie było dla nas łatwe, ale okazało się to po prostu konieczne. Początkowy pomysł pojawił się w 2011 roku, kiedy mieliśmy zagrać parę koncertów w celu uczczenia dwudziestej rocznicy wydania „Cursed”. Nie planowaliśmy nagrania nowego albumu, a mimo to udało nam się wydać nowy krążek „Ungod”. Mamy fantastyczne wspomnienia z tego okresu. Chcielibyśmy za to serdecznie podziękować naszym fanom, wytwórni Century Media Records a także naszemu kierownictwu Clandestine Music za udzielone wsparcie przez te wszystkie lata.”
Koncert na festiwalu Chronical Moshers będzie na tę chwilę ostatnią szansą na zobaczenie Morgoth w akcji na żywo.
Skład zespołu:
Karsten “Jagger” Jäger – wokal
Harry Busse – gitara prowadząca
Sebastian Swart – gitara rytmiczna
Sotirios Kelekidis – gitara basowa
Marc Reign – perkusja

tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , .