Motörhead: reedycje płyt Overkill i Bomber, premiera 25.10.2019

Motörhead - logo

Motörhead to legendarny zespół, który miał niepodważalny wpływ na rozwój heavy metalowej muzyki na całym świecie. Dowodzona przez charyzmatycznego lidera – Lemmy’ego Kilmistera kapela powstała w 1975 roku, a dwa lata później zadebiutowała pierwszym pełnogrającym albumem o tej samej nazwie. Sporym krokiem w karierze zespołu to właśnie rok ’79. to okres aktywnej działalności zespołu, kiedy to wydał w jednym roku aż trzy duże płyty: Overkill, Bomber oraz On Parole. Producentem omawianych albumów był Jimmy Miller, który współpracował z inną legendarną formacją – The Rolling Stones. Po premierze, Overkill i Bomber osiągnęły sukces komercyjny, co mocno wpłynęło na rozgłos kapeli na Wyspach Brytyjskich jak i na całym świecie.

Wydawca debiutanckiej płyty Cheswick Records niespecjalnie pomagał Motörhead, co doprowadziło niemal do rozwiązania zespołu. Na szczęście na horyzoncie pojawiła się Bronze Records, która po wydaniu singla Louie, Louie oraz możliwości pokazania zespołu w programie Top of The Pops przekonała się do zespołu i finalnie wydała Overkill i Bomber.

Zespół zyskiwał fanów zarówno u słuchaczy heavy metalu jak i punk rocka. Przez 40 lat zespół wyrobił swój charakterystyczny styl i konsekwentnie nim podążał. Był też motorem napędowym New Wave of British Heavy Metal, które miało niepodważalny wpływ na działalność i rozwój takich zespołów jak: Saxon czy Iron Maiden.

 

We are Motörhead and we play Rock’n’Roll!


Obydwie wspomniane wyżej płyty w najbliższy piątek 25 października 2019 roku doczekają się wznowień dzięki wytwórni BMG. Nie będą to zwykłe reedycje, bo ukażą się w odświeżonej formie, w twardej oprawie, z poprawionym masteringiem z oryginalnych taśm oraz dołączonymi nagraniami koncertowymi i niepublikowanymi wcześniej utworami jako:

    • przepiękny mediabook CD

    • winylowy bookpack

   • bogato wyposażone boxy
     • zwykły

     • super deluxe

Zamawiać je można na bezpośrednio na specjalnej stronie Motorhead jak i w polskiej dystrybucji.

BMG: “Buszując w prywatnych archiwach zespołu dostaliśmy pomoc od bliskich muzyków Motörhead z okresu 1979 r., jak i obsługi, technicznych oraz największych fanów. Tak więc jest to dzieło wspólne i wspólnie mamy przyjemność zaprezentować trzy wersje tego wydawnictwa. Lemmy zawsze starał się dać fanom najlepsze wersje każdego elementu swojej pracy i mamy nadzieję, że udało się nam spełnić ten wymóg.
Wyzwanie, które nam przyświecało przy pracy nad box setem 1979 było pokazanie Motörfanom pełnego kontekstu historycznego i życia w czasach, gdy ukazały się te dwie klasyczne płyty. Rok 1979 był rokiem wybuchowym pod wieloma względami: obydwa te albumy wyszły w ciągu tego okresu, gdy Wielka Brytania przeżywała głęboki kryzys, który zaowocował strajkami. Był to czas rządów Margaret Thatcher,
czasy brutalnych starć chuliganów na stadionach. No i był jeszcze Buggles i The Bee Gees!


źródło: BMG, Bang Music

Piotr

Tagi: , , , , , , , , , .