Mroczny Draconian prezentuje kolejny singiel z Under A Godless Veil

Draconian

Pochodząca ze Szwecji formacja Draconian wypuściła do sieci lyric video do utworu Moon Over Sabaoth. Numer pochodzi z nadchodzącego albumu Under A Godless Veil. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 30 października. Krążek zostanie wydany pod skrzydłami wytwórni płytowej Napalm Records jako CD jewelcase, podwójny winyl w kolorze czarnym i złotym oraz w wersji cyfrowej. Obraz okładki wykonała Natalia Drepina Photography.

Przypominamy, że w pierwszym kwartale 2021 roku grupa przyjedzie do Polski na dwa koncerty. Szczegóły znajdziecie w osobnym artykule.

Siódmy pełnometrażowy album szwedzkiego kwintetu, jednocześnie drugi z utalentowaną Heike Langhansem jako wokalistką, wyjdzie dokładnie pięć lat po premierze albumu Sovran, i gwarantuje słuchaczowi całkowite zanurzenie się w esencji zespołu. Zaczynając od delikatnego, gitarowego intro, nowy singiel Draconian „Moon Over Sabaoth” urywa się i przechodzi w upiorne growle Andersa Jacobssona połączone z doomowym i powolnym rytmem. Uzupełniony anielskim głosem Heike, wokale dotykają głęboko twojej duszy i przeplatają się z oszałamiającymi melodiami i miażdżącymi kości riffami. Artystyczny i konceptualne lyric video podkreśla te nastrojowe melancholijne piękno.

Komentarz zespołu Draconian: „Dla nas Under A Godless Veil jest zdecydowanie najbardziej zróżnicowanym albumem jaki stworzyliśmy. Zainspirowany jest muzyką najbliższą sercu Johana; wszystko od tradycyjnego doomu po skromne, inspirowane rockiem gotyckim utwory i nie tylko. Niektórzy mogą opisać utwory jako bardziej wyrafinowane i medytacyjne. Do miksu dodano pewne elementy ambientowe, nie przesłaniając tradycyjnych cech dla Draconian. Rezonując z tymi kompozycjami, kierunek liryczny Andersa jest niejednoznaczny z progresją pierwszych dwóch-trzech albumów, jeszcze bardziej subtelne, gdy przyjmują bardziej bezpośrednio filozofię gnostycką. Można powiedzieć, że Under A Godless Veil to akt kontemplacji; O życiu i umieraniu oraz pamiętaniu, kim jesteśmy w obcym, szorstkim świecie daleko od domu.

Wcześniej kapela przedstawiła do odsłuchu utwory The Sacrificial Flame, Sorrow Of Sophia oraz Lustrous Heart.Tracklista:
01. Sorrow of Sophia
02. The Sacrificial Flame
03. Lustrous Heart
04. Sleepwalkers
05. Moon over Sabaoth
06. Burial Fields
07. The Sethian
08. Claw Marks on the Throne
09. Night Visitor
10. Ascend into Darkness


Źródło: Draconian, Napalm Records, bravewords.com

Piotr

Tagi: , , , , , , .