Niepublikowane wcześniej demo Oddechu Wymarłych Światów zespołu Kat

Kat to klasyka polskiej sceny metalowej. Od lat 80-tych tworzą i koncertują w całym kraju, a ich nazwa i logo są rozpoznawalne przez każdego fana metalu. Wyjątkowy, przerażający wokal Romana Kostrzewskiego to ich wizytówka, a ciężkie, żywe riffy Piotra Luczyka identyfikują zespół od pierwszych nut.

Do internetu “wyciekło” jakiś czas temu (dokładnie 24 grudnia 2016r., ciekawe, czemu wybrał akurat taką datę?) demo Oddech wymarłych światów. Jak to, demo? Czy to nie jest przypadkiem LP? Tak.
Uploadowane demo jest niepublikowanym oficjalnie krążkiem, pochodzi z samych początków istnienia Kata, wokal; Romana jest na nim wyższy, a do tego niezwykle klimatyczna jakość nagrania sprawia, że jego krzyki brzmią jak szczek psa, co nadaje całości mocniejszego klimatu. Możemy usłyszeć tam pierwsze anglojęzyczne wykonanie utworów: Diabelski Dom cz.II i Mag-Sex, a to nie lada gratka dla fana zespołu. Samo nagranie to przegrana kaseta magnetofonowa.

Irek Loth krótko skomentował “wyciek”:
A to śmieszne. Kaseta magnetofonowa po latach…i te oszalałe prędkości, przez co Roman ma zniewieściały głos. Bajera! To mogło być nagrane w Leśniczówce, najsłynniejszym wówczas miejscu swobodnej twórczości w całej Polsce. Leśniczówka w największym parku w Europie, Parku Śląskim w Chorzowie, gdzie tworzył się Oddech.

Na koniec warto wspomnieć, że rusza nowa trasa koncertowa Kata & Romana Kostrzewskiego.

Tracklista:
01. Diabelski Dom cz. II (wersja anglojęzyczna)
02. Mag-Sex (wersja anglojęzyczna)
03. Głos z Ciemności 
04. Dziewczyna w Cierniowej Koronie

Źródło: Deathmagnetic.pl

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , .