Nowe premiery w black metalowym podziemiu #5

Pierwotnie myślałem, że ze względu na całkiem sporą ilość premier nowych wydawnictw nie uda mi się dzisiaj tego przesłuchać i w jakiś krótki słowny sposób Wam zarekomendować.
Jednak okazało się, że rzeczywistość szybko zweryfikowała stan faktyczny.
Finalnie udało się, tak więc nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do poniższych rekomendacji nowych premier w black metalowej muzyce ze szczególnym uwzględnieniem muzycznego podziemia.


Na pewno znacie słowo “przerażenie”.
I właśnie to słowo idealnie określa zespół Starless Domain wraz z jego najnowszą płytą Alma, która wyszła w ultra ścisłym limicie 100 sztuk na płycie CD.


Jeśli lubicie klasyczny, skandynawski black metal, to bardzo Wam polecę zespół Ruho, którego album wydała polska wytwórnia Fallen Temple.


Frostnatt to projekt, który do muzyki podchodzi w bardzo klimatyczny sposób. Słuchając takiego black metalu można stwierdzić, że relaks przy niej jest jak najbardziej możliwy.


Pierwszą rekomendację oznaczyłem słowem “przerażenie”, ale do Tragediens Trone chyba najbardziej będzie pasować “finezja” oraz “dzikość”. Debiut norweskiego projektu został oznaczony logo Osmose Productions więc wiecie…..


Nie jeden raz polecałem Wam wydawnicze premiery od Terratur Possessions. I nie inaczej jest tym razem, bo Umbra Conscientia w pełni zasługuje na dłuższą atencję również z Waszej strony.


Ktoś powie, że taka Äera nie wyróżnia się niczym specjalnym, że to kolejny dobry atmosferyczny black metal. Może i tak jest, ale to nie powód, żeby ich nie posłuchać.
To zwyczajnie dobry, na dodatek nieco depresyjny kawał muzyki.


Jeśli jesteście fanami nieco bardziej surowego brzmienia to z pomocą przychodzi Shadow’s Mortuary i serwuje swoją muzykę za pomocą nowego albumu Kuoleman portit, którego wydaniem zajęła się wspominana przeze mnie nie raz wytwórnia Purity Through Fire.


Lubicie Bathory? Ja tak, więc jeśli Wy również to sprawdźcie włoski Apocalypse.


źródło: Black Metal Promotion. BlackMetal Catalog, Atmospheric Black Metal Albums

Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .