Nowe zespoły na Helliad Fest 2019

Polskie lato 2019 zapowiada się pod znakiem festiwali metalowych. Wiele imprez zwyczajowo odbywać się będzie na południu Polski, jednak i na Pomorzu szykuje się niespodzianka dla fanów cięższego grania. Festiwal rozrasta się i potrwa aż dwa dni. Szczegóły nie są jeszcze znane, wiemy już jednak, że pierwszy dzień zaoferuje fanom ciężkiego brzmienia odmienny format spędzenia wieczoru. Miejscem polsko-skandynawskiego festiwalu będzie Park Kolibki.

Pierwszymi potwierdzonymi zespołami były Decapitated oraz Obscure Sphinx ,a gwiazdą festiwalu będzie norweski Satyricon!

Następnie ogłoszono, że na festiwalu wystąpią: blindead (doom/sludge metal) oraz Slaugmar (black metal).

Dzisiaj potwierdzono, że na festiwalu wystąpią: Blaze of Perdition, Thy Disease i Desolator.

 

Impreza odbędzie się:

24.08.2019 – Gdynia, Park Kolibki (wydarzenie)

Pierwsza pula early bird jest dostępna od 159 zł. Organizatorzy postanowili przekazać 1+1% przychodów z grudniowej sprzedaży biletów organizacjom wspierającym osoby z niepełnosprawnością.

Helliad Fest to nie tylko święto muzyki. Poprzez tę imprezę chcielibyśmy zmniejszyć mentalną odległość między Polską a Szwecją i Norwegią, poprzez promocję wartości, które dla Skandynawów są najważniejsze. Są to między innymi równość, tolerancja i rodzina. Chcemy, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie stąd pomysł połączenia różnych rodzajów muzyki metalowej pod jednym szyldem. Ponadto, na wzór szwedzkich imprez, planujemy stworzenie strefy przyjaznej dzieciom, by całe rodziny mogły wygodnie uczestniczyć w Helliadzie.” – mówi Magdalena Górecka, organizator festiwalu. 

Skandynawskie wartości są nam bardzo bliskie i możliwość pokazania ich przez pryzmat skandynawskiego “dobra eksportowego”, stanowi idealne pole do rozważań na tematy równości i tolerancji, które są ciągle obecne w dyskusji publicznej. Liczymy na zainteresowanie wydarzeniem również naszych zamorskich przyjaciół i zachęcenie ich do wizyty w naszym pięknym regionie.


źródło: Helliad Productions

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , , .