Nowy album progresywnego keep rockin` 17 kwietnia

Progresywno rock-metalowy keep rockin` jest już na ostatniej prostej przed wydaniem swojego najnowszego albumu zatytułowanego Seismic Shift.  Zespół prezentuje dwa nowe klipy – w tym specjalny quarantine playthrough.

keep rockin` istnieje od 2008 roku. Zespół ma na swoim koncie już dwie duże płyty, EP-kę i kilka singli. Najnowszy, trzeci, album grupy zatytułowany Seismic Shift swoją premierę będzie miał 17 kwietnia. Krążek promowany jest singlem zatytułowanym Freeze The Day.

W ostatnim czasie keep rockin` zaprezentował także nowe wideo będące niejako odpowiedzią na panujący obecnie stan epidemiczny i obowiązek pozostania w domu.

Mieliśmy w planach profesjonalny obrazek do kolejnego singla. Niestety, w obecnej sytuacji jest to niemożliwe. Postanowiliśmy więc zrobić coś innego… – informuje na swoim profilu FB zespół. – Prezentujemy Slaves To The Valley – nowy singiel z Seismic Shift w wersji #zostanwdomu”

„Na Seismic Shift idziemy w stronę nowoczesnej muzyki progmetalowej – tłumaczy zespół. – Z biegiem lat na pewno nabraliśmy odwagi do większego eksperymentowania, co zaprowadziło nas w rejony muzyki bardziej technicznej. Nie boimy się bardziej złożonych struktur, żonglowania tonacjami, klimatem, czy podziałami rytmicznymi. Zmiany w składzie również zrobiły swoje, bowiem każda nowa osoba przyniosła nowe inspiracje. Na Seismic Shift dokonała się natomiast zmiana najbardziej ewidentna, gdyż jest to pierwszy album zawierający żeński wokal Michaliny Domańskiej-Krawiec, która dołączyła do nas w 2019 roku.”

Premiera nowego albumu keep rockin` Seismic Shift 17 kwietnia 2020 roku.

Tagi: , , .