Nowy basista Dimmu Borgir

Dimmu Borgir ogłaszają, że szwedzki basista Victor Brandt (Entombed A.D., Firespawn) oficjalnie dołącza do zespołu. Tytani symfonicznego black metalu zagrają swój pierwszy koncert od czerwca 2014 roku i odwiedzą wszystkie zakątki świata na przełomie 2018 i 2019 roku. Victor jest gotowy, by wraz z wokalistą Shagrathem, gitarzystami Silenozem i Galderem, klawiszowcem Gerliozem i perkusistą Darayem podbić sceny świata.

Victor komentuje: „To dla mnie wielki zaszczyt i przyjemność . To niesamowite, że mogę być częścią wielkiego Dimmu Borgir. Jest to również fantastyczny moment, bowiem zespół dopiero co wydał swój nowy album Eonian, który według mnie jest najlepszym dokonaniem w ich dorobku. Wszyscy członkowie zespołu są wspaniałymi muzykami i mają równy wkład w pracę zespołu. Nie mogę się doczekać niezwykłych czasów, które właśnie nadchodzą.

Członkowie Dimmu Borgir dodają: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani faktem, że Victor do nas dołączył. Jego doświadczenie, poświęcenie i kunszt muzyczny będą bardzo przydatne. Nie możemy się wręcz doczekać wspólnego dzielenia wszystkich scen świata wraz z Victorem!

Nowy pełnowymiarowy album zespołu Eonian został wydany czwartego maja tego roku i z miejsca zagościł na listach przebojów na całym świecie. W pewnym momencie zajmował 24. pozycję międzynarodowej listy przebojów. W krajach takich, jak Niemcy, Polska czy Wielka Brytania zespół uzyskał najwyższe notowania na przekroju swojej 25 letniej kariery.źródło: fanpage Dimmu Borgir
tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , .