Nowy utwór od Me And That Man

me and that man 2019 band

Me And That Man dowodzony przez Nergala z Behemoth wypuścił właśnie animowane video do utworu Burning Churches. W utworze gościnnie wystąpił Mat McNerney (Beastmilk, Grave Pleasures, DHG i Hexvessel). Za video odpowiada Oliver Jones z Better Feeling Films.

Historia opowiedziana w utworze Burning Churches ma o wiele głębsze znaczenie, niż mógłby sugerować sam tytuł. Jest to mroczna i zarazem smutna opowieść o młodym chłopcu, który w dzieciństwie był molestowany przez księdza. Przysięgając zemstę na kościele przekształca się w super-bohatera i duchowego przywódcę, któremu z każdą chwilą przybywa naśladowców.

Nergal tak mówi o Burning Churches:

„Gdyby ktoś powiedział mi kiedyś, że nagram piosenkę świąteczną, wybuchnąłbym gromkim śmiechem. Ale…Piekło zamarza i oto przedstawiam Wam „Burning Churches”! Tym razem połączyłem siły z Matem McNerneyem z legendarnego Beastmilk, Grave Pleasures, DHG i Hexvessel. Rozsiądźcie się wokół choinki, rozpalcie ogień i napijcie się drinka! Alleluja.”

Poniżej możecie również obejrzeć klip do Run With The Devil, w którym gościnnie zaśpiewał Jørgen Munkeby z norweskiego Shining. Klip wyreżyserował Roman Przylipiak.
Nowa płyta ukaże się na świecie nakładem Napalm Records, natomiast w Polsce dzięki Mystic Production.

Klip ukazuje perypetie uwolnionego z bagażnika samochodu Jørgena, który rozpoczyna swój „bieg z samym diabłem”, czyli z Nergalem. Od spotkania w ponurej uliczce, szaleńczej jazdy autostradą, aż do klubu, w którym zespół występuje przed rozentuzjazmowanym tłumem – to wszystko można zobaczyć w nowym teledysku Me And That Man. Oprócz tego spostrzegawczy widz będzie miał do czynienia z różnymi tajemniczymi wskazówkami, symbolami, ukrytym przekazem.

Tak mówi Nergal o Run With The Devil:
To była świetna zabawa! Kiedy zacząłem planować klip do tego utworu, chciałem stworzyć coś więcej, niż zwykły teledysk – chciałem stworzyć film muzyczny, który rozpoczyna się w momencie, w którym przerwano „Nightride”. Ale nie bierzcie tego wszystkiego zbyt poważnie – przy pomocy pewnych metafor składamy do grobu naszą przeszłość, bo teraz nadchodzi czas na nowe. Ten klip to bardzo dobry sposób na przedstawienie kolejnego wcielenia M&TM… ale co będzie dalej? Przygotujcie się na mnóstwo zajebistych rzeczy!”.

Projekt wyruszy również w trasę koncertową pod szyldem New Tour, New Songs, Same Shit 2020. W Polsce będzie można ich zobaczyć w następujących miastach:

02.04.2020 – Wrocław, Zaklęte Rewiry (wydarzenie)
03.04.2020 – Szczecin, Kosmos (wydarzenie)
04.04.2020 – Gdańsk, Stary Maneż (wydarzenie)
05.04.2020 – Toruń, Lizard King (wydarzenie)
15.04.2020 – Warszawa, Palladium (wydarzenie)
16.04.2020 – Kraków, Zet Pe Te (wydarzenie)
17.04.2020 – Poznań, Tama (wydarzenie)
18.04.2020 – Gostyń, Hutnik (wydarzenie)
19.04.2020 – Katowice, P23 (wydarzenie)

Gościnnie wystapi również Jørgen Munkeby, a publikę rozgrzeją Frank The Baptist oraz Mulk.


źródło: www.meandthatman.com, WiniaryBookings
zdjęcie: Oskar Szramka

Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , .