Oświadczenie zespołu My Dying Bride

Wczoraj na facebookowym profilu zespołu My Dying Bride ukazało się oświadczenie, w którym lider zespołu tłumaczy powód odwołanie trasy koncertowej oraz przyszłość zespołu.


Oświadczenie Aarona Stainthorpe’a, wokalisty My Dying Bride:
Pewnie wielu z Was zastanawiało się, co było przyczyną odwołania wszystkich naszych koncertów pod koniec 2017 roku. Tutaj znajdziecie odpowiedź.
We wrześniu 2017 roku dowiedzieliśmy się, że moja prześliczna 5-letnia córeczka zachorowała na raka. Ta wiadomość wstrząsnęła całą rodziną, jak i naszymi przyjaciółmi i zespołem My Dying Bride. Znalazłem się w czarnej dziurze lęku i zmartwień, bałem się tego, co miało nadejść. Okropieństwa i cierpienia, jakie towarzyszą tej chorobie są przeraźliwe i nieustępliwe.
Dziewczynka została poddana wyniszczającej truciźnie, którą niewątpliwie jest chemioterapia. Po pewnym czasie główna część nowotworu została usunięta, ale niestety, jego komórki rozprzestrzeniły się. Na początku tego roku kolejna operacja była konieczna, by pozbyć się narośli. Komórki nowotworowe wciąż jednak znajdowały się w organizmie dziewczynki, więc podjęta została decyzja o rozpoczęciu radioterapii. Efekty uboczne chemio i radioterapii wycieńczyły ją, a moje serce krwawiło jak nigdy dotąd. Jako ojciec bardzo chorego dziecka, byłem na skraju totalnego załamania.
Po roku ogromnego stresu i niezwykle trudnych sytuacji usłyszeliśmy wiadomość, która nie spotyka zbyt wielu ludzi – nasza córeczka została wyleczona. Pokonała jedno z najokrutniejszych i najbardziej bolesnych tworów samego Boga. Pomimo szczęśliwego zakończenia, przez lata moja córeczka będzie pod stałą obserwacją. Wciąż mogą pojawić się niespodziewane komplikacje, które będą oznaczały kolejne wizyty w szpitalu. Będę martwił się o nią każdego dnia aż do końca mojego życia. Mam nadzieję, że kiedy w końcu zostanę złożony do grobu, moja córeczka będzie silną i prostolinijną kobietą.
Chcemy otwarcie podziękować wszystkim wspaniałym ludziom z dziecięcego szpitala NHS w Leeds za wszystko, co dla nas zrobili. Dziękujemy również Candlelighters, czyli wyjątkowej fundacji wspierającej dzieci chorujące na nowotwory za ich bezgraniczne wsparcie i pomoc w trudnych chwilach.
Zespół zmuszony został zawiesić działalność na krótki okres po tym, jak spadła na mnie druzgocąca wiadomość o chorobie mojej córki. Niemniej jednak stopniowo zbieramy siły i zaczynamy pracę nad kolejnym pełnowymiarowym albumem My Dying Bride, który – z radością możemy ogłosić – jest w przygotowaniu i na dobrą sprawę jest praktycznie skompletowany. Nie brałem udziału przy jego tworzeniu, jednak powracam do stada jeszcze w tym tygodniu. Jestem pełen zapału, skupienia i zupełnie nowych celów i pomysłów. Muszę podołać mojej roli jako mistrz pióra i wokalista wyjątkowego zespołu, jakim jest My Dying Bride. Powróciliśmy!
Pozdrowienia
Aaron

tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , .