Pampeluna zapowiada nowy album

Pampeluna po czterech latach od ostatniego krążka “777”, wydaje jesienią tego roku, kolejny, trzeci album studyjny. Płyta ukazuje się z okazji jubileuszu X- lecia ekipy z Koszalina, którego premiera odbędzie się 13 października 2017. W tym dniu też zespół zaprasza swoich fanów na jubileuszowy koncert do CK 105 W Koszalinie.

O nowym wydawnictwie leader zespołu Arkadiusz „JULIA” Pater mówi „To płyta której tytuł mówi sam za siebie. Nigdy nie byliśmy i nadal nie jesteśmy „grzecznymi chłopcami” którzy pokornie przyjmują otaczający świat.

Nowy album nagraliśmy spontanicznie, pod wpływem emocji których doświadczyliśmy w ostatnim okresie w związku z sytuacją w jakiej znaleźliśmy się zarówno my, jak i potencjalni nasi fani. Dlatego mamy nadzieję że płyta dotrze swym przekazem do ludzi i będzie zrozumiana tak jak chcieliśmy aby była. Nie godzimy się wewnętrznie z mechanizmami funkcjonującymi w dzisiejszym świecie na różnych polach i to właśnie była inspiracja do nowego materiału. Nie buntujemy się dla samego buntu, lecz nasz „Bunt” jest muzycznym utrwaleniem naszych odczuć i może stanie się też zaczynem do przemyśleń innych ludzi w kwestiach które na tej płycie poruszamy. Śpiewamy jak zwykle w większości po hiszpańsku, więc zdajemy sobie sprawę że przekaz treści jest zawoalowany i dostępny dla ograniczonej grupy, jednak mamy nadzieję ze klimat Buntu oddają też kompozycje i te emocje tam zawarte są bardzo czytelne. Nasz kolega muzyk po przesłuchaniu tego albumu podsumował go trzema słowami cyt” SPANISH DISCO KOMANDO”, myślę że trafił w sedno”.

Trasa promująca album rozpoczęłą się 23 września i obejmuje kilkanaście polskich miast.

 


Latest posts by Adrianna Karandys (see all)

Tagi: .