Piołun poszedł Na żywioł

W życiu nie zawsze wszystko da się zaplanować. Czasami wychodzi to na złe, czasami na dobre.

Piołunowi wyszło na dobre, dzięki czemu ta gdańska brudna rock’n’rollowa maszynka po debiutanckim singlu prezentuje… oficjalny bootleg! Na żywioł to pełnoprawny album koncertowy gdańskiego kwartetu Piołun, będący – tak się złożyło – jego debiutanckim albumem długogrającym. Na płycie znalazło się 40 minut klasycznego rock’n’rolla spod znaku Motörhead pożenionego z punkrockową werwą. Innymi słowy – Na żywioł jest świetną propozycją zarówno dla wielbicieli Dezertera, jak i Clutch. Premiera albumu
miała miejsce 27. października 2018 roku. Cały materiał został zarejestrowany na żywo 25 sierpnia 2018 w gdańskim klubie Wydział Remontowy, w którym Piołun występowali wraz z zespołami Diuna oraz Dopelord i obył się bez poprawek, dogrywek i dubli, bo prawdziwy rock’n’roll prawdy się nie boi, nawet jeśli jest niemiła. Ale ta jest po prostu fajna, bo to po prostu świetnie skrojony kawałek gitarowego brudu z dowcipnymi tekstami i wciągającą warstwą muzyczną.

Album zmiksował i zmasterował w studio Sound 8Michał Miegoń. Album dostępny jest w formule Name your price na portalu Bandcamp, wkrótce znajdzie się także na wiodących serwisach streamingowych.

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , .