Po naciskach Metal Doctrine Festival Vol.2 stoi pod znakiem zapytania

W tym roku na Metal Doctrine Festival vol.2 ogłoszono, że na imprezie zagrają następujące zespołu:

Kat & Roman KostrzewskiWitchmasterKrusherDet Gamle BesattProsecutorLękMentor oraz Witchfuck.

28.07.2018 – Piekary Śląskie, Kopiec Wyzwolenia (wydarzenie)

Niestety kilka godzin temu na profilu festiwalu na Facebooku opublikowano następujące oświadczenie:

W związku z narastającą falą agresji przeciwników koncertu, wobec tworzenia podziałów wśród mieszkańców, coraz bardziej napiętej atmosfery, wywieranych na nas nacisków, wielu kłamstw i oszczerstw, którymi zostaliśmy potraktowani, krzywdy jaką wyrządza się zwykłym ludziom, mieszkańcom naszego miasta – wobec zwykłej nagonki na nas jako organizatorów festiwalu, a również na władze miasta zdecydowaliśmy się wycofać z organizacji w tym roku Metal Doctrine Festiwal w Piekarach Śląskich. 
Wobec sukcesu zeszłorocznej edycji imprezy, jesteśmy przekonani, że wszystko co wydarzyło się w mieście w tym roku – ma podłoże polityczne, a my nie chcemy stać się narzędziem walki wyborczej. Organizowaliśmy tę imprezę społecznie, poświęcając swój czas, a niejednokrotnie także środki finansowe. W żaden sposób nie zasłużyliśmy na takie traktowanie, jakie zafundowali nam organizatorzy protestu. 
O tym, że nie jesteśmy jak to nam próbuje się przypisywać satanistami, czy organizatorami czarnych mszy najlepiej świadczy fakt, że otrzymaliśmy propozycję organizacji naszego festiwalu w dwóch innych miastach. Prowadzimy rozmowy i mamy nadzieję, że spotkamy się na koncercie, który niestety nie odbędzie się w naszym rodzinnym mieście. O szczegółach będziemy informować, za wszelkie problemy i niedogodności wynikające z naszej decyzji wszystkich fanów metalu serdecznie przepraszamy,
Chcielibyśmy także podziękować wszystkim osobom które popierają ten festiwal, nie sądziliśmy że jest Was tak wielu.

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , , .