Premiera nowego albumu zespołu Department

Zespół Jankiela – Department wydał właśnie swój debiutancki album Breakaway Civilization.

Zaledwie cztery miesiące po rozstaniu z Acid Drinkers, i ujawnieniu składu swojego nowego zespołu Department, oraz prezentacji dwóch videoklipów zapowiadających wydawnictwo, światło dzienne ujrzał debiutancki album nowego składu Junkiego.

W połowie stycznia zespół wyemitował swój pierwszy oficjalny klip do utworu Productive, który wstępnie umożliwił fanom zapoznanie się ze stylistyką w jakiej porusza się Department.
Marcowa premiera drugiego klipu zespołu do utworu I Am The 1 mogła utwierdzić już fanów w przekonaniu, iż nowy projekt Wojciecha Moryto wkracza w inny muzyczny świat, zdecydowanie odmienny od tego do którego Jankiel przyzwyczaił fanów „stojąc po lewicy Titusa” przez ostatnie osiem lat.

Premiera debiutanckiego albumu nastąpiła w dniu 21 kwietnia, od którego to płyta jest dostępna w salonach muzycznych, oraz niebawem pojawi się cyfrowo na muzycznych serwisach.

Debiutancki dwupłytowy album zespołu Wojciecha Moryto zaskakuje swoich dotychczasowych fanów stylistyką muzyczną, w której porusza się jego nowy projekt. Gitary, perkusja i wokal są zestawione tutaj z nowoczesną elektroniką, z którą to ekipa Department szeroko, wręcz pioniersko jak na warunki polskie eksperymentuje. Klimat ten jaki zaserwował Department, to nie jedyna forma stylistyczna, można bowiem na krążku odnaleźć też nawiązania do stylistyki muzycznej lat 80/90. Album w swoich treściach porusza problemy cywilizacji, która wkracza w naszą codzienność coraz bardziej ekspansywnie. Artyści dotykają kwestii zagrożeń wynikających z manipulacji mediów, geotechnologii, psychotechniki i polityki globalnej. Na drugim krążku zespół prezentuje wersje instrumentalne utworów.

Tracklista:
01. Productive
02. Not Without Onions
03. Only Enterprise
04. Outbreak
05. Lunar Intermission
06. I Am The 1
07. Blindman And The Elephant
08. Off The Box
09. Om Mani Padme Hum
10. Breakaway Civilization

Latest posts by Ziemek (see all)

Tagi: , , , , , , , , , , , , , .