Premiera utworu projektu Monstergod

Już wkrótce, bo 16 marca wytwórnia Space Race Records wyda płytę Invictus projektu Monstergod. Na nowym krążku muzycy pozostają wierni temu stylowi i poszerzają go o nowe inspiracje. Album zyskuje na różnorodności dzięki gościnnym występom innych muzyków. Najbardziej znany spośród nich jest Sin Quirin z Ministry, który skomponował i nagrał partie gitary do utworu God Lay Dead.

Jak to możliwe, że gwiazda tego formatu zgodziła się na współpracę z niszowym zespołem z Polski? – Cóż, po prostu zapytaliśmy, czy miałby na to ochotę a on się zgodził. To była dla nas fantastyczna przygoda i okazja na stworzenie czegoś wspólnie z muzykiem, który nas inspiruje – wspomina Marek.

Okazji do dzielenia się inspiracjami było więcej – na płycie pojawiają się także Kr-lik (Controlled Collapse, Clicks), Void (Deathcamp Project, Under the Skin), Egoist oraz D’ i Raf Zaremba (Idiothead). Invictus to zdecydowanie najdojrzalsza płyta wyprodukowana z pedantyczną wręcz dbałością o szczegóły. Nie żyjemy z muzyki, rzadko gramy koncerty – wyznaje szczerze Marek – dlatego możemy sobie pozwolić na to, żeby płyty produkować długo. Na krążek trafiły tylko te kompozycje, którymi naprawdę warto się podzielić z innymi.

Zespół zagra na tegorocznym Castle Party w Bolkowie. Poniżej prezentujemy utwór Madeleine, który opowiada o ludziach, którzy poznali się w złym miejscu i złym czasie. Ich namiętność nigdy nie stała się czymś więcej niż fantazją. Tęsknota, którą odczuwają spala ich, jak niszcząca, demoniczna siła

Tracklista:
01. Silence in violence feat. Void (Deathcamp Project, UnderTheSkin)
02. The living torch
03. Miss Kiss
04. It rains in my heart feat. Egoist
05. Invictus
06. Complete and bored feat. d’ and Raf Zaremba (IdiotHead)
07. Madeleine
08. God lay dead feat. kr-lik (Controlled Collapse, Clicks) & Sin Quirin (Ministry)
09. Fire and ice
10. Annabel Lee
11. We are monsters
12. Take it outside


źródło: Cantaramusic.pl

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , , .