Ragnarok wydaje nową płytę

Norweska formacja Ragnarok szykuje się do wydania nowej płyty. Najnowsze dzieło zespołu zatytułowane Non Debellicata ujrzy światło dzienne 15 listopada. Krążek zostanie wydany pod skrzydłami wytwórni płytowej Agonia Records. Nad nowym albumem pracowali wspólnie lider i wokalista formacji Jontho, gitarzysta Bolverk, basista Rammr i perkusista Malignant.

Non Debellicata to wynik naszych wspólnych, kreatywnych wysiłków. Opracowaliśmy razem całą muzykę i teksty. Na początku mieliśmy 20 utworów, które stopniowo zostały zawężone do 13. Spośród nich wybraliśmy 10, które uważaliśmy za najlepsze. Od strony muzycznej, jest to bardzo brutalny album. Ma on jednak silny kontekst historyczny. Termin Non Debellicata odnosi się do frazy używanej w naszym rodzinnym mieście, Saropsborg, przyjętej kilka wieków temu. Zapożyczono ją z listu jaki Jarl Alv Erlingsson wysłał do szkockiego rządu w 1286. Oprócz tego, że Jarl był szlachcicem wywodzącym się z Sarpsborg’a, zapisał się w historii jako pirat, regularnie łupiący duńskie i niemieckie statki handlowe. W tym samym czasie rząd szkocki skonfiskował wiele statków należących do Norwegii. We wspominanym na początku liście, Jarl dopatrywał się przyczyn takiego postępowania w postrzeganiu Norwegii za osłabioną w wyniku wielu lat wojen. Zapewnił jednak adresatów, iż niebawem przekonają się o tym, że jego pobratymców nie da się pokonać.

Za nagrania Non Debellicata odpowiada Devo z Marduk. Album został zarejestrowany w należącym do niego Endarker Studio. Okładkę przygotował Nestor Avalos. Zdjęcia wykonał Arash Taheri.

Wydawnictwo ukaże się w następujących formatach:

– jewelcase CD
– limitowany slipcase digipack CD (+ bonusowe utwory)
– czarny winyl
– czerwony winyl
– koszulka

Pre-order można zamówić tutaj.

Tracklista:
01. Non Debellicata
02. Chapel of Shadows
03. Sanctimoneous
04. Bestial Emptiness
05. Nemesis
06. The Great Destroyer
07. Gerasene Demoniac
08. The Gospel of Judas Iscariot
09. Jonestown Lullaby
10. Asphyxiation

Źródło: Ragnarok, Agonia Records
Zdjęcie: Arash Taheri
Tłumaczenie: Agonia Records

Tagi: , , , , , , .