Rotting Christ aresztowani w Gruzji

Członkowie zespołu Rotting Christ zostali aresztowani we wschodnioeuropejskiej Gruzji pod kontrowersyjnymi zarzutami, w skład których wchodzi akt terroryzmu. Oskarżenie zostało oparte o nazwę greckiego zespołu.
Lider Rotting Christ, Sakis Tolis, opowiada o wydarzeniach z Gruzji w takich oto słowach: „Dotarliśmy do stolicy Gruzji, Tbilisi, czwartkowego ranka. Po rutynowej kontroli dokumentów na granicy, mój brat i ja zostaliśmy zatrzymani przez policję na drodze z lotniska. Po kilku minutach dostaliśmy rozkaz by podążać za policjantami do innego pomieszczenia lotniskowego pod pretekstem dalszego przesłuchiwania przed wjazdem do kraju. Zamiast tego zabrano nam paszporty i telefony komórkowe. Zostaliśmy ponadto zaprowadzeni do cel więziennych. Gdy zażądaliśmy wyjaśnień przyczyn aresztu, powiedziano nam, że są to ‘poufne’ informacje. Nasi prawnicy poinformowali nas, że znajdujemy się na liście osób niechcianych krajowych środków bezpieczeństwa, które mają nas za Satanistów i z tego powodu jesteśmy posądzeni o terroryzm.
Bez wcześniejszego ostrzeżenia czy oficjalnego wyjaśnienia, znaleźliśmy się w więzieniu, zamknięci w małej i brudnej celi, bez zgody na cokolwiek i bez kontaktu ze światem czy przedstawicielami sądowymi naszej ambasady przez 12 godzin. Warunki były bardzo trudne. Żadne dodatkowe informacje nie zostały nam przekazane w tym czasie.
Na szczęście tylko nazwiska ‘Tolis’ były na liście, więc pozostali dwaj członkowie zespołu mogli zająć się rozmowami z lokalnym promotorem w celu wyciągnięcia nas z więzienia i rozpoczęcia postępowań prawnych. Wiele wysiłku i komplikacji kosztowało nas znalezienie rozwiązania. Dzięki ciężkiej pracy miejscowego promotora, w skład którego wchodzili eksperci prawni, dziennikarze i gruzińscy aktywiści, zostaliśmy w końcu uwolnieni. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w ten jakże żmudny proces. Po wszystkim byliśmy nawet w stanie zagrać koncert, który okazał się fantastyczny. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym Gruzińskim braciom za ich entuzjastycznie wsparcie!”
Rotting Christ otrzymali zgodę na opuszczenie kraju w kierunku armeńskiej granicy bez żadnych kolejnych komplikacji.

Dodatkowo, Rotting Christ zaktualizowali swój harmonogram wakacyjnych koncertów. Lista potwierdzonych występów znajduje się poniżej.
21 Apr 18 Burgas (BG) Youth Cultural Center
04 May 18 Velenje (SI) Metal Days Warm Up show
05 May 18 Izegem (BE) Headbangers Ball Festival
11 May 18 Kopervik (NO) Karmøygeddon Festival 2018
13 May 18 London (UK) Incineration Festival
27 May 18 Langres (FR) Outch! Festival
02 Jun 18 Duisburg (DE) Rage Against Racism
07 Jun 18 Sölvesborg (SE) Sweden Rock
16 Jun 18 ?ervený Kostelec (CZ) Metal Gate festival
14 Jul 18 Anyksciai (LT) Devil Stone Festival
17 Aug 18 Borre (NO) Midgardsblot Festival (exact date tbc)
18 Nov 18 Bucharest (RO) Metal Gates

tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , .