Scylla: kawałek z albumu Apex+Beneath

Szczeciński zespół Scylla opublikował nowy singiel Burn All The Temples. W utworze gościnnie wystąpił Adi (Materia). Kompozycja pochodzi z nowego albumu Apex+Beneath.

W warstwie muzycznej wydawnictwo jest kompilacją dwóch EP-ek grupy Scylla. Wcześniejsza EPka – Apex (utwory 1-5) to bardzo energetyczne numery, z których na szczególną uwagę zasługują: Scorn oraz Revelation. Do pierwszego utworu powstał klip i jest to bardzo prosty, nośny, koncertowy numer. Drugi to najbardziej melodyjna kompozycja na całym wydawnictwie. Cały Apex został stworzony do grania na koncertach i toczy się jak walec na sterydach. Teksty na tej EP-ce można śmiało nazwać czystym manifestem nienawiści oraz pogardy dla rodzaju ludzkiego oraz jego poczynań. Ich prostota oraz agresja idealnie współgra z muzyką.

Zaś EPka – Beneath (utwory 6-11) nigdy dotąd nie była wydana. Jest to kompletna nowość prezentująca obecne oblicze zespołu. Obraz bardziej mroczny i trudniejszy w odbiorze. Wymagający od słuchacza większego skupienia. W warstwie tekstowej poruszane są tematy nieuniknionej apokalipsy, zakłamania panującego w social mediach i zrozumienia siebie.

Kompozycja Median (utwór numer 6) to pomost miedzy tymi Apex a Beneath. Następnie mamy pięć ciekawie zaaranżowanych numerów, z których największe wrażenie robi Burn All The Temples z ambientowo-jazzową solówką w wykonaniu Adiego z zespołu Materia. Całość materiału jest spójna pod kątem muzycznym i brzmieniowym, każdy fan metalu powinien tu znaleźć coś dla siebie.

Wcześniej kapela udostępniła singiel Generation Of Lies.

Tracklista:
01. Burn
02. Nothing
03. Scorn
04. Deception
05. Median
06. Revelation
07. Generation of Lies
08. Everything Rots
09. Do I Belong
10. Alive And Breathing
11. Burn All The Temples (feat. Materia)

Źródło: Cantaramusic

Latest posts by Ziemek (see all)

Tagi: , , , , .