Serce Mantasa zatrzymało się na 5 minut

Legendarny gitarzysta black metalowej ekipy Venom „zmarł” na pięć minut zanim został przywrócony do życia.
Były gitarzysta Venom, a także członek Venom Inc, Jeff ‘Mantas’ Dunn, dochodzi do siebie po operacji serca, która była konieczna po tym, jak Dunn doznał ataku serca w Portugalii.
Zespół wydał oświadczenie, w którym pisze, że Dunn dostał ataku 30. kwietnia. Muzyk miał „umrzeć” na chwilę przed resuscytacją. Od razu po tym wydarzeniu został poddany zabiegowi wszczepienia podwójnych bypassów w szpitalu w Lizbonie.

Dunn, który w 1978 razem z Cronosem powołał do życia formację Venom, napisał obszerne wyjaśnienia zdarzenia, które „można bezsprzecznie zakwalifikować jako najstraszniejsze w moim życiu.”
To był dzień jak każdy inny, świeciło słońce. Razem z Anitą opuszczaliśmy nasz dom w celu odwiedzenia sąsiedniej wioski.
Anita potrzebowała nowego inhalatora, dlatego też udaliśmy się do apteki… i właśnie w tym momencie wszystko uległo zmianie. Zacząłem odczuwać coś w rodzaju lekkiej niestrawności, ale później ból stawał się coraz gorszy.
Zdecydowałem się wrócić do samochodu i poczekać aż nieznośny ból minie. Niestety, okazał się on na tyle przytłaczający, że nie mogłem się ruszać. Obsługa apteki wyciągnęła mnie z samochodu i wniosła z powrotem do środka. Wezwano pogotowie. Po jego przybyciu zostałem wniesiony do ambulansu, gdzie byłem monitorowany i gdzie mój stan zdrowia został poddany ocenie. Ból w żaden sposób nie ustawał, dlatego też medycy wezwali lekarza.
Gdy doktor wraz z pielęgniarką dotarli na miejsce od razu zostałem poddany badaniu EKG. Okazało się, że dwie zastawki mojego serca były zablokowane.
Powiedziano mi, że medycy i doktor przez ponad pięć minut walczyli o moje życie… można powiedzieć, że odszedłem z tego świata będąc w ambulansie.

Następnie Dunn napisał, że w chwili obecnej znajduje się w swoim domu, gdzie dochodzi do zdrowia.
Na przestrzeni ostatnich paru tygodni działy się rzeczy, z którymi bardzo ciężko było mi się pogodzić, ale jest coraz lepiej. Wciąż mam długą drogę do przejścia, ale pozostaję optymistą.

Dunn założył Venom Inc. w 2014 roku wraz z byłym wokalistą Venom Tonym ‘Demolition Man’ Dolanem. Zespół wydał swój ostatni album, zatytułowany Ave, w 2017 roku. Formacja zdecydowała się odwołać wszystkie swoje koncerty aż do sierpnia bieżącego roku.

źródło: loudersound.com
tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , .