Slipknot wypuści na rynek dwie whiskey

Zespół Slipknot ogłosił wprowadzenie na rynek swojej własnej whiskey wyprodukowanej przy współpracy z gorzelnią Cedar Ridge Distillery, która ma swoją siedzibę w stanie Iowa. „No. 9 Iowa Whiskey” i „No. 9 Reserve Iowa Whiskey” pojawią się na terenie każdego amerykańskiego stanu 10 sierpnia, zaledwie dzień po tym, gdy ukaże się nowy album Slipknota zatytułowany We Are Not Your Kind.

Oprócz standardowej sprzedaży sklepowej, trunki będą dostępne tego lata podczas trasy Knotfest w Stanach Zjednoczonych. 45-procentowy „No. 9 Iowa Whiskey” kosztować będzie 39,99 dolarów, z kolei 49,5-procentowy „No. 9 Iowa Reserve Whiskey” będzie można nabyć za 69,99 dolarów.

Shawn „Clown” Crahan komentuje: „Slipknot i Cedar Ridge Distillery – dwa obozy ludzi urodzonych i wychowanych w stanie Iowa. Nam wszystkim zależy na jak najlepszej jakości i efekcie końcowym uzyskanym przez ciężką pracę. Nasza „No. 9 Whiskey” jest wynikiem owocnej współpracy. Trunek zawdzięcza swój unikalny posmak dodatkowi żyta. Mam wielką nadzieję, że ten specyfik spodoba się wam tak samo jak nam. Żyjcie swoim życiem i trzymajcie się bezpiecznie!

Krytyk Fred Minnick opowiedział o produkcie tej współpracy w specjalnym wywiadzie udzielonym dla Forbesa. Minnick bardzo chwalił sobie tę whiskey: „Za sprawą ‘No. 9’, whiskey ze stanu Iowa w końcu trafi na mapę najlepszych alkoholi. To zdecydowanie najlepszy trunek, jaki tutaj produkują.

Właściciel i założyciel Cedar Ridge Distillery Jeff Quint dodaje: „Odkąd dane nam było poznać chłopaków ze Slipknota, zrozumieliśmy, jak wiele mamy ze sobą wspólnego. Wszyscy dzielimy cechy ludzi wychowanych w tym stanie. Muzycy są naprawdę życiowymi i ciężko pracującymi osobami, z którymi fantastycznie się współpracuje. Zawsze dbają o swoich fanów. Stworzenie tej whiskey razem z nimi było bardzo prostym i naturalnym procesem, którego owocem jest bardzo mocny i wyrazisty smak naszego trunku – czyli dokładnie to, co chcieliśmy uzyskać.

Główny producent Cedar Ridge, Murphy Quint, kontynuuje: „Naszym celem było wyprodukowanie whiskey, która odzwierciedla styl muzyczny Slipknota; celowaliśmy w coś niezwykle odważnego z łatwo rozpoznawalnym smakiem i mocnym charakterem, coś czego nie pije się na co dzień. Z drugiej strony, planowaliśmy uzyskać taki produkt, który usatysfakcjonuje autentycznego miłośnika prawdziwej, starej whiskey, bez względu na jej powiązania z zespołem. Mam nadzieję, że ta mieszanka bourbona i żyta spełni swoje zadanie i zadowoli wszystkich.

Z okazji wypuszczenia własnej sygnowanej whiskey, zespół Slipknot wkrótce ogłosi specjalne wydarzenia, takie jak podpisywanie butelek i uroczystości barowe. źródło: www.theprp.com, loudwire.com
tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

This entry was posted in Newsy. Bookmark the permalink.