Strange Clouds: jutro premiera EPki Calm Before the Storm

Zespół Strange Clouds powstał w 2015 roku w Poznaniu z inicjatywy Kajetana i Łukasza. Po dwóch miesiącach istnienia zarejestrowaliśmy utwór Surya i Feathers, z którymi dostaliśmy się na listę przebojów Radia Merkury. Przez całe wakacje występowaliśmy na ulicach nadmorskich kurortów, grając po 12 godzin dziennie i zarabiając na sprzęt do nagrywania. W ten sposób powstał ten „dziwny rock”. Gramy strange rock. Łączymy elektryczny powiew lat 70. z rozedrganą wichurą rocka psychodelicznego, a na całość spada post-grunge’owy deszcz.

Materiał na nową EPkę zarejestrował, zmiksował i poddał masteringu Łukasz Frankowski w Studio Decybelia. Okładkę płyty zaprojektował (na podstawie autorskiego obrazu Noriaki) – znany poznański artysta uliczny, performer, grafik – Sebastian Straburzyński.

Calm Before The Storm: Dziwne Chmury zapraszają do swojego świata pełnego wrażliwości i zmiennej pogody. „Cisza przed burzą” to manifest wszystkich ludzi, dla których odnalezienie harmonii i równowagi jest celem nadrzędnym. To muzyczna odyseja, podróż ciężka i nieznośna, skomponowana w strange rockowym stylu. Aż w końcu to rewolucja, inspirowana vintage’ową wibracją, która przywołuje ponadczasowe wartości zjednoczenia i miłości. Sam zdecyduj, czy chcesz do nas dołączyć.

Tracklista:
1. Heal the Ghosts
2. Black Souls
3. Jupiter
4. Perdurabo
5. The Tempest

Na okładce jest postać która tonie, ale nie utonęła, jest w ciągłej walce. Nie oznacza to najgorszego, czyli śmierci, to raczej proces przemian. Podobnie jest z muzyką niekomercyjną czy z ludzką wrażliwością – w natłoku informacji słów i obrazów, ludzie stają się obojętni na otaczający nas świat. Nasza płyta jest kolejnym głosem z podziemia o potrzebę zmian (cisza przed burzą). Nie utonęliśmy, a wraz z nami są i wartości, którym hołdujemy. Nic nie jest stracone. Ta muzyka ma aspiracje do zostania manifestem – wołaniem o rewolucję.

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , .