Symptom Izera: dzisiaj premiera albumu Come with me

Symptom Izera powstał w 2016 roku we Wrocławiu, gdzie po blisko dwudziestu latach od zakończenia wspólnej działalności w częstochowskim Odium, spotkali się Emil Madaliński i Sebastian Sroka oraz Przemysław Korth – gitarzysta zespołu Hellride. Wkrótce do składu dołączył basista formacji Amokh – Tomasz Pawlak i wokalista Amokh oraz Anastasis – Waldemar Bolesta.

Po roku wspólnych prób, rozmów i wzajemnego poznawania się zespół rozpoczął nagrania na debiutancki album Come With Me. Realizowano je we Wrocławiu i Rybniku, a ostatecznych szlifów nadał mastering Adama Celińskiego w studiu „Radioaktywni”. Debiutancki materiał można zakupić na stronie internetowej zespołu lub profilu bandcamp

 “Teksty nie powstają od razu – mówi Waldemar Bolesta, autor tekstów i zarazem wokalista zespołu Symptom Izera – nie chciałbym śpiewać o błahostkach. Najpierw musi pojawić się zarys linii wokalnej, trzeba wczuć się w klimat, nastrój utworu. Słuchając muzyki zamykam oczy. Wtedy widzę różne obrazy, które z czasem składają się w całość. Proces taki trwa czasami kilka dni, czasami kilka tygodni. W międzyczasie – czy to czytając książkę, gazetę, czy oglądając coś interesującego, albo w trakcie jakiejś rozmowy – pojawia się temat, który zdaje się idealnie pasować do muzyki. Potem już leci z górki. A o czym są teksty? O wszystkim, co uważam za interesujące, co mnie wkurza i irytuje, a także o tym, co fascynuje i kołacze mi się w głowie jakiś czas. To taka wypadkowa moich myśli z okresu tworzenia materiału na płytę”.

Tracklista:
1. Dead President 
2. Glitter Stars 
3. Do You Really Believe?
4. The Golden Throne 
5. I Don’t Want to Know 
6. Come with Me 

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , .