Tarja Turunen już wkrótce na dwóch koncertach w Polsce

Tarja Turunen w grudniu odwiedzi Polskę na dwóch koncertach w Warszawie i Wrocławiu. Artystka przyjedzie do Polski, promując swój najnowszy album The Shadow Self.

05.12.2016 – Warszawa, Progresja (wydarzenie)

06.12.2016  – Wrocław, Sala Stadion (wydarzenie)

Bilety 100 zł – przedsprzedaż 120 zł – w dniu koncertu

Dostępne na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl; www.biletin.pl

Tarja udzieliła niedawno wywiadu dla 1340Mag.com, w którym opowiadała swojej muzyce i nowym albumie:

Zawsze cieszyłam się szacunkiem swoich kolegów po fachu i krytyków. Kiedy zaczynałam śpiewać operowym głosem w heavy metalowym zespole, który w krótkim czasie stał się jednym z najpopularniejszych bandów w Europie, zawsze podkreślałam ile zawdzięczam muzyce klasycznej. Nigdy nie zaniechałam pracy nad głosem i nadal bardzo ciężko pracuję, by być lepszą w tym co robię.

O muzyce na nowym albumie mówi tak:

Wszystkie piosenki, w ten czy inny sposób, nawiązują do motywu z The Shadow Self. Wszyscy mamy swoją ‘ciemną’ stronę, która czasem ujawnia się w sytuacji stresowej, w gniewie itp. Może czasem nawet nie jesteśmy w stanie zrozumieć dlaczego tak się zachowujemy. (…) Zaczęłam rozumieć, że i we mnie jest ciemność, ale w moim przypadku jest to kreatywna siła, która pozwala mi komponować muzykę. Kocham moją ciemną stronę. Oba albumy (tuż przed The Shadow Self Tarja wydała płytę The Brightest Void, będącą zapowiedzią albumu studyjnego) są dla mnie bardzo osobiste, pisałam opierając się na swoim doświadczeniu i wszystkim tym, co widziałam, podróżując po świecie ze swoją muzyką.

 

Tarja - plakat

Łukasz

Łukasz

Ku "rozpaczy" szanownej Małżonki uzależniony od kolekcjonowania CD. Natchniony płytą pewnego polskiego zespołu oraz kryzysem wieku średniego rozpocząłem przygodę z recenzowaniem . I tak z czasem trafiłem do Kvlt. Wszelka konstruktywna krytyka mile widziana.
Łukasz

Tagi: , , , , , , , , , , .