Ten pożar wpłynie na produkcję winyli

Kilka dni temu, 6 lutego miał miejsce pożar w Apollo Masters (Banning w Kalifornii), fabryce która wytwarzała specjalny lakier, używany przy produkcji płyt winylowych. Firma ta odpowiadała za ok. 90 proc. światowych dostaw.
Zakład został całkowicie zdewastowany, a branżowi eksperci uważają, że spowoduje to spore problemy dla branży muzycznej i produkcji płyt winylowych na całym świecie.

Obecnie na rynku pozostała tylko jedna firma, która produkuje wspominany lakier. Jest to japońska MDC, która jest dużo mniejsza od Apollo Masters przez co zaspokojenie rynkowych potrzeb może się okazać niemożliwe.

Eksperci w branży muzycznej przewidują, że czas realizacji produkcji winyli wydłuży się z sześciu do dziewięciu miesięcy.

Dark Entries Records: “Spodziewajcie się ogromnych opóźnień i problemów w każdej firmie, która produkuje płyty winylowe w ten sposób

Andrew Weathers z Full Spectrum Records: “Wydawanie swojej muzyki na winylach może dla wielu artystów stać się niedostępne ze względów kosztowych.

pożar fabryka winyl vinyl usa
źródło: https://businessinsider.com.pl/
zdjęcie: https://arena.com/, https://twitter.com/darkentriesrecs/

Piotr

Tagi: , , .