Thot na koncercie we Wrocławiu

Belgijska industrial/post-rockowa formacja Thot we wrześniu zagra w Polsce koncert w ramach europejskiej trasy Fleuve Tour 2018. Grupa będzie promować album Fleuve .Jako support wystąpi polska formacja Aviaries.

01.09 – Wrocław, D.K. Luksus (wydarzenie)

Bilet w cenie 30 zł.

Jeżeli chodzi o tworzenie oryginalnej, nietuzinkowej muzyki, to Belgia jest dzisiaj jednym z najciekawszym miejsc w Europie. Stąd pochodzą chociażby ubiegłoroczni uczestnicy festiwalu – Brutus oraz SX, a także  Thot. Wątek europejski jest zresztą bardzo ważny w najświeższej twórczości zespołu, każda z kompozycji z ubiegłorocznego albumu Fleuve została zatytułowana na cześć jednej z rzek przecinających nasz kontynent. Nie zabrakło także akcentu polskiego – drugi, singlowy utwór nazwano Odra.

Dla brzmienia Thot nie ma wystarczająco celnej nazwy. Recenzenci zauważają w ich pomysłach naleciałości z industrialnego rocka, post-metalu czy punk rocka i pewnie każde z tych spostrzeżeń jest słuszne, o ile dodamy do niego autorską wizję, w ujarzmieniu której pomagał producent – Magnus Lindberg, współzałożyciel zespołu Cult of Luna.źródło: Weyrd Son Records

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , .