Thot na koncertach w Polsce

Belgijska industrial/post-rockowa formacja Thot na przełomie sierpnia i września zagra w Polsce kilka koncertów  w ramach europejskiej trasy Fleuve Tour 2018. Grupa będzie promować album Fleuve. Jako support wystąpią: Outbred (w Poznaniu), Michał Turowski (w Warszawie) oraz Aviaries (we Wrocławiu).

29.08.2018 – Poznań, BaRock Club (wydarzenie)
30.08.2018 – Gdańsk, Soundrive Festival (wydarzenie)
31.08.2018 – Warszawa, Chmury (wydarzenie)
01.09.2018 – Wrocław, D.K. Luksus (wydarzenie)

Jeżeli chodzi o tworzenie oryginalnej, nietuzinkowej muzyki, to Belgia jest dzisiaj jednym z najciekawszym miejsc w Europie. Stąd pochodzą chociażby ubiegłoroczni uczestnicy festiwalu – Brutus oraz SX, a także  Thot. Wątek europejski jest zresztą bardzo ważny w najświeższej twórczości zespołu, każda z kompozycji z ubiegłorocznego albumu Fleuve została zatytułowana na cześć jednej z rzek przecinających nasz kontynent. Nie zabrakło także akcentu polskiego – drugi, singlowy utwór nazwano Odra.

Dla brzmienia Thot nie ma wystarczająco celnej nazwy. Recenzenci zauważają w ich pomysłach naleciałości z industrialnego rocka, post-metalu czy punk rocka i pewnie każde z tych spostrzeżeń jest słuszne, o ile dodamy do niego autorską wizję, w ujarzmieniu której pomagał producent – Magnus Lindberg, współzałożyciel zespołu Cult of Luna.źródło: Weyrd Son Records, Thot

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , , , , .