Truism prezentuje autorski utwór zatytułowany Reflection

truism band 2020
  •  
  •  
  •  
  •  

Truism to powstały w 2018 roku zespół założony z inicjatywy Łukasza „Dzwona” Cyndzera z Acid Drinkers. Muzyk zajął rolę frontmana i gitarzysty, dobierając do składu Michała Kalecińskiego (None, Flapjack, OCN – bas), Macieja Morawskiego (Veal – gitara) oraz Slawera Wołowicza (Stillborn – perkusja).

Traktujemy nasz debiut bardzo poważnie. Zero typowo polskich kompleksów! To będzie cholernie mocny album, a takie wymagają pomocy ze strony największych. Stąd też wybór zagranicznego producenta z portfolio nie pozostawiającym złudzeń. Jesteśmy po wstępnych ustaleniach. Zapowiada się druzgocąco!” – twierdzi lider zespołu.

W maju bieżącego roku zespół uruchomił Quarantine Sessions – serię nagranych w warunkach domowych utworów, w których odkryć będzie można główne inspiracje muzyków jak i kilka autorskich numerów zdradzających charakter zespołu. Na pierwszy rzut poszedł cover utworu Nomad zespołu Sepultura ze sprytnie połączoną kompozycją Silvera francuskiej grupy Gojira, a następnie utwór Nothing Will Be The Same, czyli cover polskiego nu-metalowego zespołu None.

Natomiast dzisiaj – 30 października zespół Truism zaprezentował autorską kompozycję zatytułowaną Reflection, w której gościnnie solówkę zagrał Piotr Solnica z The Sixpounder.

Data nie jest przypadkowa. Publikujemy ten numer w dniu moich urodzin, ponieważ jest moją osobistą spowiedzią i próbą rozliczenia swoich własnych błędów. To nie było łatwe, ale z pewnością słuszne. Tytuł utworu można rozumieć dwojako: z jednej strony chodzi o odbicie, co mocno staraliśmy się zaakcentować w klipie, z drugiej zaś o refleksję nad tym, co za owym odbiciem się kryje. To nie zawsze coś dobrego. Pod fasadą nieskazitelnego wizerunku często czai się mrok w czystej i boleśnie pierwotnej postaci. Prawdziwą sztuką jest dojrzeć go w sobie i go zaakceptować. Choć niedostrzegany, ignorowany, on nigdy nie zniknie. Zostanie z Tobą do końca. Dlatego też miej odwagę wyciągnąć do niego dłoń, by go umiejętnie karmić, konsekwentnie oswajać i ostatecznie poskromić. Powodzenia!” – tak o utworze wypowiada się lider zespołu.

Formacja poinformowała również, że premiera debiutanckiego albumu opóźni się i została przesunięta na wiosnę 2021 roku. Inżynierem miksu będzie Tue Madsen (Meshuggah, Suicide Silence).
truism logo
źródło: Truism

Piotr

Tagi: , , , , , , , , .