Trzecia płyta HeadUp w listopadzie

8 listopada światło dzienne ujrzy najnowszy, trzeci już duży krążek wrocławskiego HeadUp. Jak zapowiadają muzycy, będzie to najszybszy album grupy.

Nowy album będzie zatytułowany Chain Reaction. O szybszym i zdecydowanie bardziej agresywnym brzmieniu zespołu świadczy pierwszy z udostępnionych kawałków:

Płyta jest szybsza chyba przede wszystkim dlatego, że dołączył do nas perkusista Piotr Płetwa Natkaniec, który uwielbia szybkie granie – komentuje Lotnik, wokalista i gitarzysta HeadUp. – Poza tym, wydaje mi się, że jest też bardziej dopracowana i przemyślana, niż poprzednie nasze wydawnictwa – dodaje muzyk.

Premiera albumu Chain Reaction będzie miała miejsce 8 listopada. Krążek zawiera 11 utworów utrzymanych w charakterystycznym dla HeadUp klimacie hc/metal/groove. Materiał powstawał przez ostatnie 4 lata, ale są też starsze utwory, które nie zmieściły się na poprzednią płytę i po dopracowaniu znalazły swoje miejsce na najnowszej. Całość została nagrana w prywatnym studio zespołu a miksem i masteringiem zajął się Simon Jackman –  odpowiedzialny też za poprzednią płytę HeadUp.

Release party odbędzie się 8.11 we wrocławskim klubie Liverpool. Razem z HeadUp na scenie wystąpią Sarang, Sicphorm oraz In Silence.

HeadUp ma już na koncie dwie bardzo dobrze przyjęte płyty Dissimilarity Defect (2009) oraz Reborn (2015), które rozdziela wydana w 2011 roku EP-ka Next Level Experience. Formacja intensywnie koncertuje w Polsce i za granicą, w 2016 HeadUp był jedynym oficjalnym supportem Gojiry na koncertach w Polsce. W tym samym roku zespół supportował Maxa i Igora Cavalere podczas polskich koncertów z okazji 20-lecia wydania płyty Roots.

Tagi: , , , , , .