Ulver z nową EPką

Norweskie wilki Kristoffera Rygga powracają do Polski z nowym projektem, nowym materiałem i nową produkcją. Grupa słynąca z tego, że każdy kolejny album jest muzycznym zaskoczeniem dla fanów i odbija się szerokim echem w muzycznym świecie w pełni zasługuje na miano eksperymentalnej. Ulver nie boi się zmian ani drastycznych rewolucji stylowych, podkreślając tym swoją własną muzyczną filozofię.

W 1993 roku zadebiutowali blackmetalowym albumem Bergtatt, jednak nie dali się zaszufladkować i szybko pokazali, że ich styl wykracza poza metal, folk, a nawet rock. Eksperymentalne podróże Ulvera to także inspiracje muzyką progresywną, symfoniczną, akustycznymi brzmieniami, a jak pokazali na ostatniej płycie także synthpopem.

Kilka dni temu udostępniono video do utworu Echo Chamber (Room of Tears). Obraz powstał dzięki kooperacji Davida Halla oraz Viveka Venkatesha przy użyciu wizualizacji Birka Nygaarda.

Zaskakujący muzycznie Ulver to także koncertowa uczta w każdej kolejnej odsłonie. Nie ma dwóch takich samych tras Ulvera i kto widział choćby dwa koncerty tej grupy podpisze się pod tym obiema rękami. Muzycznych show tego zespołu po prostu nie można ominąć!

Formacja wystąpi na trzech koncertach w Polsce:

26.11.2017 – Gdańsk, B90 (wydarzenie)
27.11.2017 – Warszawa, Progresja (wydarzenie)
28.11.2017 – Wrocław, A2 (wydarzenie)

Bilety na koncert w Gdańsku:
99 zł – przedsprzedaż
119 zł – w dniu koncertu

Bilety na koncert w Warszawie i we Wrocławiu:
103 zł – przedsprzedaż (kolekcjonerski)
123 zł – w dniu koncertu (kolekcjonerski)
100 zł – przedsprzedaż
120 zł – w dniu koncertu

Bilety na koncerty można nabywać w klubach lub stronach progresja.com oraz eventim.pl, a także w sieci salonów Empik, Saturn i Media Markt.

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , , , .