Waldemar Sorychta producentem płyty projektu basnia

Uznany producent, muzyk i kompozytor Waldemar Sorychta, który odpowiadał za brzmienie albumów takich zespołów jak The Gathering, Moonspell, Lacuna Coil, Tiamat czy Tristania, na przełomie lipca i sierpnia odwiedzi Polskę. Tym razem będzie produkował płytę warszawskiego projektu baśnia, poruszającego się w gatunkach dark pop/post-punk/cold wave/ethereal wave, założonego przez wokalistkę i kompozytorkę materiału Baśnię Lipińską.

Projekt współtworzą muzycy z Warszawy i Łodzi: Adam Kaliszewski na gitarze elektrycznej (ex-Naamah, ex-Onedaytemple), Łukasz Zaorski-Sikora na gitarze basowej (Landszaft) oraz Filip Onufry Jaremko (Fale, ex-Starego, ex-Romuald Brudke). Nagrania materiału odbędą się w Warszawie, zaś mix i mastering w Niemczech, z udziałem Dennisa Koehne, inżyniera dźwięku od lat współpracującego z Waldemarem Sorychtą. Zespół nie podpisał jeszcze umowy z żadnym wydawnictwem.

Rąbka tajemnicy na temat przygotowywanego materiału uchyla Baśnia Lipińska:
To bardzo osobisty materiał. Utwory są i melancholijne i zbuntowane, poruszają tematy równości, różności ale również miłości. Myślę, że gatunki i brzmienie, w których obrębie się poruszamy, tworzą bardzo ciekawą mieszankę, niespotykaną na polskim rynku. Współpraca z Waldemarem Sorychtą jest dla nas dużym wyzwaniem i wielką przygodą i, co ciekawe, wcale nie zwiastuje metalowej płyty. Waldemar zareagował na nasz materiał z dużym entuzjazmem i będziemy wspólnie nagrywać go brzmieniowo w zaproponowanym przez nas klimacie.


źródło: informacje prasowe od zespołu

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , .