Wardruna: koncerty promujące album Kvitravn odbędą się w 2021 roku

Wardruna 2020

Norweski zespół Wardruna ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej, która będzie miała miejsce w listopadzie 2021 r.

Wardruna miała w maju tego roku odwiedzić m.in. Kraków oraz Poznań. Koncerty te nie mogły dojść do skutku w 2020 r. ze względu na restrykcje związane z pandemią wirusa COVID-19, trasa została więc przełożona na przyszły rok. Koncerty odbędą się:

07.11.2021 – Warszawa, Palladium (wydarzenie) DODATKOWY KONCERT
08.11.2021 – Kraków, ICE Congress Center (wydarzenie)
09.11.2021 – Poznań, Sala Ziemi (wydarzenie)

Bilety zakupione na koncerty w Krakowie i Poznaniu, które miały odbyć się w 2020 r. zachowują ważność w 2021 r.
Możliwy jest też ich zwrot przez serwis TicketClub.pl pod adresem: https://ticketclub.pl/bilety/zwroty-biletow/
Bilety na nowo ogłoszony koncert w warszawskim Teatrze Palladium pojawią się w sprzedaży 11 sierpnia o godzinie 17.00.
Będzie można je kupić poprzez system TicketClub.pl.

Podczas przyszłorocznej trasy Wardruna promować będzie nowy album Kvitravn (Biały Kruk), który ukaże się w 2021 r. nakładem Sony Music/Columbia Germany. Płyta Kvitravn kontynuuje opowieść Wardruny tam, gdzie zakończyła ją trylogia Runaljod, stanowi jednak nowy rozdział w rozwoju unikalnego brzmienia zespołu. Bogate brzmienie nowej płyty Wardruny nie wynika jedynie z użycia historycznych instrumentów takich jak kravik lira, tagelharpha, róg czy flet, ale jest też związane z gościnnym udziałem znanych norweskich artystów ludowych jak Kirsten Bråten Berg. Jedenaście utworów na płycie Kvitravn opowiada historie pełne nordyckiej magii, zwierząt przewodników, natury oraz mądrości, która przebija przez mity, sagi i pieśni Północy.

Utwór Grá to pierwszy singiel z piątego albumu Wardruny pt. Kvitravn.

Jak wyjaśnia Einar Selvik, lider Wardruny: “Grá (Szary) to pieśń o wilku. Staramy się w niej przekazać i podkreślić to, jak ważne jest funkcjonowanie jako część natury, a nie stawianie się ponad nią. Po raz kolejny mieliśmy szansę, by pojechać do Finlandii i tam pracować z pięknym odratowanym wilkiem Tihu oraz z jego opiekunami. Klip nakręcił nasz przyjaciel Tuukka Koski wraz ze swoimi zespołem w studio Koski Syväri.

Założyciel Wardruny, Einar Selvik tak mówi o nowym albumie: Każdy może skopiować i odtworzyć przeszłość, ale to, żeby naprawdę pojąć starodawne myśli, narzędzia i metody działania– i zrozumieć jak mogą one być wykorzystane w procesie twórczym jest niezwykłym wyzwaniem i moim głównym celem. Choć tytuł płyty to moje totemiczne imię, w tym kontekście nie ma ono ze mną tak dużo wspólnego – odnosi się bardziej do symboliki legendarnych białych zwierząt Skandynawii, jak i innych obszarów świata. Tym wybranym zwierzętom – krukowi, niedźwiedziowi, łosiowi, jeleniowi, słoniowi czy lwu – tradycyjnie przydaje się rolę proroczą. Są one postrzegane jako wysłańcy niosący wiadomości i budujący mosty między światami.

wardruna KVITRAVN 2020
źródło: Iron Realm Productions

Piotr

Tagi: .