Wardruna: singiel z nowej płyty Skald

Założyciel Wardruny, Einar Selvik, podzielił się ze światem nowym, zapierającym dech w piersiach teledyskiem do utworu Voluspá (przepowiednia wieszczki), czyli jego własną skaldowską interpretacją staronordyjskiego wiersza o tym samym tytule. Kompozycja pochodzi z akustycznego albumu zatytułowanego Skald, który ujrzy światło dzienne 23 listopada br. nakładem wytwórni By Norse. Pre-order można zamówić tutaj. To epickie dzieło zostało stworzone i nagrane w Finlandii, gdzie Einar podczas intensywnych przygotowań do zdjęć spędził wiele czasu w obecności dzikich wilków. Skald to kolaboracja Einara i fińskiej spółki Koski Syvari, za której sterami stoi Tuukka Koski.

Komentarz Einara Selvika: „Odczuwam głęboki szacunek do tego niezwykle starego wiersza, dlatego też stworzenie tego teledysku nie było łatwe. Po tym jak Tuukka i jego zespół wykonali fantastyczną robotę przy tworzeniu video do utworu “Raido”, wiedziałem, że znowu będę chciał z nimi współpracować. Był to naturalny i oczywisty wybór. Przy samym filmiku pracowało ponad 30 osób i chciałbym im wszystkim podziękować za wysiłek, jaki włożyli w jego przygotowanie. Jestem dumny z efektu końcowego! Chciałbym również opowiedzieć nieco o tym, co przeżyłem podczas tworzenia tego video. Wciąż nie mogę uwierzyć, że miałem możliwość przebywania tak blisko wilków, które pojawiają się na teledysku. Niesamowite uczucie, które towarzyszyć mi będzie przez resztę mojego życia.

Tuukka Koski dodaje: „Praca nad nowym teledyskiem Wardruny była niesamowitą przygodą. Wiedziałem, że Einar nie jest osobą, której wymaganiom łatwo sprostać, dlatego też jestem bardzo dumny z siebie i z mojego zespołu.


Tracklista:
01. Vardlokk
02. Skald
03. Ein sat hon uti
04. Voluspa (Skaldic Version)
05. Fehu (Skaldic Version)
06. Vindavla
07. Ormagardskvedi
08. Gravbakkjen
09. Sonatorrek
10. Helvegen (Skaldic Version)

źródło: ByNorse Music
tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , .