Wardruna – teledysk, tracklista i start pre-orderu

Wardruna 2020

Zespół Wardruna podzielił się kolejnym singlem z nadchodzącego krążka. Pierwotnie materiał Kvitravn (Biały kruk) miał ukazać się 5 czerwca tego roku, niestety artyści byli zmuszenie zmienić date premiery na 22 stycznia 2021, a to wszystko przez pandemie koronawirusa. Po bardzo dobrze przyjętym singlu Grá, zespół nie zwalnia tempa i promocja wydawnictwa trwa w najlepsze. Tym razem projekt postanowił podzielić się z fanami teledyskiem do utworu Lyfjaberg (Healing-mountain).

 

Płyta Kvitravn jest kontynuacją powieści znanych z trylogii Runaljod, mimo tego jest świeżym spojrzeniem i stanowi nowy rozdział w rozwoju unikalnego brzmienia zespołu. Materiał będzie dostępna w wersji CD, podwójnego limitowanego winyla i kolorowej edycji winylowej. Pre-order został uruchomiony pod tym linkiem.

Tymi słowami komentuje Einar Selvik,założyciel zespołu  zbliżającą się premierę:

Nie jest trudno recytować w formie kopiuj-wklej, ale celowe zrozumienie i integracja starożytnych myśli, narzędzi i metod w kreacji czegoś, co staje się ważne dla ludzi ery współczesnej, to prawdziwe wyzwanie i cel naszej pracy. Pomimo, że nazwa albumu to jeden z wariantów mojego totemicznego imienia artystycznego, to w swoim koncepcie bardziej niż do mnie, odnosi się do symbolizmu i legend o świętych, białych zwierzętach, które można znaleźć w kulturze nordyckiej, ale też w innych regionach świata. Te duchowe stworzenia, jak kruki, węże, niedźwiedzie, łosie, renifery, słonie, czy lwy, w tradycjach animistycznych są postrzegane jako boscy posłańcy i obrońcy, którzy reprezentują odnowę, czystość i pomost między światami.

Poprzednim udostępniony singlem był utwór Grá.

wardruna KVITRAVN 2020

Tracklista:
01. Synkverv (Turn-sight)
02. Kvitravn (White Raven)
03. Skugge (Shadow)
04. Grá (Grey)
05. Fylgjutal (Speech of the Fetch)
06. Munin (Memory)
07. Kvit hjort (White Stag)
08. Viseveiding (Song-hunting)
09. Ni (Nine)
10. Vindavlarljod (Song of the wind-bred)
11. Andvevarljod (Song of the Spirit-weavers)

wardruna 2021 postponed eu tour

Źródło: Wardruna Facebook

 

Tagi: , , , , , , , , .