Wkrótce Ivar Bjørnson i Einar Selvik zagrają koncert w Krakowie

Za trzy tygodnie w Krakowie będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie muzyczne – wspólny koncert dwóch norweskich muzyków: Ivara Bjørnsona oraz Einara Selvika. Ivar to lider słynnego metalowego zespołu Enslaved, zaś Einar to twórca ścieżki dźwiękowej do serialu „Wikingowie” oraz lider zespołu Wardruna

W 2014 r. Ivar Bjørnson oraz Einar Selvik otrzymali od rządu norweskiego zlecenie, by skomponować muzykę na obchody 200-lecia uchwalenia konstytucji norweskiej. Tak powstał ich wspólny projekt Skuggsjá. Po dużym sukcesie projektu, Ivar oraz Einar kontynuują cały czas współpracę pod nazwą Hugsjá. Splatając tradycyjne i nowoczesne dźwięki oraz instrumenty, obydwaj muzycy zapraszają słuchaczy na szczególną podróż między dawną historią a współczesnością.

Na przełomie stycznia i lutego tego roku Ivar Bjørnson i Einar Selvik wyruszą w krótką trasę po Europie w ramach której będą wykonywać na żywo muzykę nagraną w ramach projektów Skuggsjá oraz Hugsjá. Wspólnie z Ivarem i Einarem na scenie pojawią się Iver Sandøy (perkusja, drugi wokal), Håkon Vinje (klawisze) oraz Silje Solberg (skrzypce Hardanger).

Koncert odbędzie się:

02.02.2019 – Kraków, Studio (wydarzenie)

Bilety:
130 zł – przedsprzedaż (pierwsza pula)
150 zł – przedsprzedaż (druga pula)
160 zł – w dniu koncertu
195 zł – siedzące na balkonieźródło: Iron Realm Productions

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , , , .