Wreck and Reference pod koniec sierpnia we Wrocławiu

Wreck and Reference wracają po dwóch latach do Polski z materiałem z nowego długogrającego albumu Absolute Still Life.

 

Nowe wydawnictwo zwiastuje radykalne odejście od ciężkich, noizowych brzmień i zwrócenie się ku bardziej abstrakcyjnej elektronice. Brak żywej perkusji nadaje albumowi chłodniejszy i bardziej wyalienowany charakter. Na płycie usłyszymy mniej krzyku, a więcej osobliwych tekstur. Wraz z Absolute Still Life, Wreck and Reference po raz kolejny wkracza samotnie na nieznane i trudne do skategoryzowania, brzmieniowe terytorium.

Podobnie jak poprzednie wydawnictwa, płyta wychodzi w wytwórni The Flenser, która ma pod swoimi skrzydłami takie projekty jak All Your Sisters, Have a Nice Life, Bell Witch czy Planning for Burial.

Wreck and Reference ma na swoim koncie cztery EPki i trzy albumy długogrające. Ich debiut, zatytułowany Black Cassette, to zestaw ciężkich, przesterowanych, syntezatorowych brzmień i liryki pełnej odniesień do filozofii determinizmu i poczucia izolacji, charakterystycznej dla twórczości Cormaca McCarthy’ego. Ich pierwsze długogrające albumy – Y̶o̶u̶t̶h̶ (2012) i Want (2014), opisywane przez redakcję Pitchoforka jako „radykalna wizja” i „niczym nieograniczony eksperyment”, prezentowały już znacznie bogatszą paletę brzmień. Wydany w 2016 r. longplay Rivers Romance End stanowił kolejny krok na drodze do doskonalenia kompozytorskiego rzemiosła, testując granice noizowego, opartego na samplach instrumentarium.

BC: https://wreckandreference.bandcamp.com/
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=3c28gM9HdLQ
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=d7bWGuVQK44

27.08.19 [wtorek]
D.K. Luksus
Wita Stwosza 16, Wrocław

start: 20:00
bilety: 25zł (do kupienia tylko na bramce w dniu koncertu!)

This entry was posted in Newsy. Bookmark the permalink.