Wspieraj z Progresją Dom Samotnej Matki!

W zeszłym roku wspieraliście z nami psiaki z korabiewickiego schroniska, tym razem liczymy na Waszą pomoc dla Stowarzyszenia Wspólnymi Siłami – Dom Samotnej Matki. Akcja rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 19 grudnia.

Podczas zeszłorocznej edycji wraz z Fundacją Viva, zbieraliśmy karmę dla psiaków ze schroniska w Korabiewicach. W krótkim czasie zdążyliśmy się przekonać, jak wielka siła tkwi w progresyjnej społeczności. Dzięki zaangażowaniu naszych gości udało się zebrać ponad pół tony (500 kg!!!) karmy. Wierzymy, że i tym razem wspólnie pomożemy potrzebującym.

W tym roku przed świętami Bożego Narodzenia organizujemy zbiórkę niezbędnych rzeczy dla podopiecznych z Domu Samotnej Matki na Białołęce. Placówka swoją pomocą otacza kobiety, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. Miejsce to zapewnia bezpieczeństwo i pozwala na nowo wyznaczyć sobie wartości i cele w życiu. Samotne matki z dziećmi zostają otoczone wszelką możliwą w tych warunkach opieką, ale…

W ośrodku brakuje praktycznie wszystkiego, a najbardziej produktów do pielęgnacji niemowląt.
Potrzebne są przede wszystkim produkty niezbędne do pielęgnacji niemowląt. Zbieramy między innymi: środki czystości, proszki do prania, pieluchy, kocyki, płyny do kąpieli, nawilżane chusteczek dla niemowląt, kremy ochronne i przeciw odparzeniom, mydła, olejki do pielęgnacji dzieci i niemowląt, kaszki (z długim terminem ważności), mleko w proszku czy ubranka w dobrym stanie. Liczy się każda pomoc.

Rzeczy będziemy zbierać od 21 listopada do 19 grudnia. Możecie przynosić je do biura lub zostawiać na bramce przy wejściu na koncerty. Wszystkie zebrane dary, na bieżąco będą trafiać do Domu Samotnej Matki, przy ulicy Skierdowskiej 2 w Warszawie. Obowiązują zasady zeszłorocznej edycji. Każdy, kto chciałby przyłączyć się do akcji, wybierając się na koncert do Progresji może przynieść ze sobą jeden z wymienionych produktów. Dla każdego z nas to niewielki gest. Jeśli każdy, kto pojawi się na koncercie zabierze ze sobą choćby najmniejszą paczkę, czy nawet mydło dla niemowlaka to mamy szansę sprawić, że czyjeś święta będą o wiele radośniejsze.
Akcje wspierają już zaprzyjaźnieni z klubem artyści m. in. Adam „Nergal” Darski, Adam Nowak z zespołem Raz Dwa Trzy, Dr Yry i inni.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu – https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Wspólnymi-Siłami-potocznie-zwane-Domem-Samotnej-Matki-411035788967472/

21.11 – 19.12.2016 – Warszawa, Progresja (wydarzenie)

Łukasz

Łukasz

Ku "rozpaczy" szanownej Małżonki uzależniony od kolekcjonowania CD. Natchniony płytą pewnego polskiego zespołu oraz kryzysem wieku średniego rozpocząłem przygodę z recenzowaniem . I tak z czasem trafiłem do Kvlt. Wszelka konstruktywna krytyka mile widziana.
Łukasz

Tagi: , , , , .