Wydawnicza ofensywa Cult Of Parthenope

Cult Of Parthenope

Cult Of Parthenope to młoda wytwórnia muzyczna, która swoją działalność rozpoczęła w 2016 organizując w południowych Włoszech Cult Of Parthenope Black Metal Fest.

W przeciągu ostatniego miesiąca wydawnictwo to ogłosiło, że planuje wydać w najbliższym czasie kilka muzycznych premier, które przedstawimy Wam wszystkie w poniższym artykule.


Pierwszym ogłoszonym zespołem, który się ukaże z logo tej wytwórni jest brytyjski zespół Eight Lives Down, którego debiutancki album ukaże się 5 września 2020 roku. Płyta będzie nosić tytuł Humans. Materiał został zmiksowany i poddany masteringowi przez Dana Baune‘a w Noise Foundry Productions, natomiast partie perkusji zarejestrowano w A-Tonal Recording Studio. Okładkę stworzył Dylan Sutton.

Zespół ma swoje korzenie w groove i thrash metalu, ale nieustannie rozgałęzia się stylistycznie, włączając w to wpływy prog, death i black metalu, a także różnych innych gatunków muzycznych, takich jak punk, blues i tradycyjna muzyka ludowa. Wokale obejmują zarówno niskie growle, jak i wysokie przechodząc przez scream do czystych ścieżek głosu, a nawet operowych fraz. Wszystko to tworzy naprawdę wyjątkowy dźwięk, niewątpliwie ciężki i wściekły, a jednocześnie odświeżająco inny i nieprzewidywalny.

Poniżej przedstawiamy listę utworów oraz okładkę płyty.

Tracklista:
1. Opening Shots
2. Misguided
3. Angela
4. From The Cradle
5. Sacrifice
6. Organize Your Mind
7. Colder
8. Why

eight lives down


Kolejna ogłoszoną premierą jest debiutancki album groove metalowej kapeli South Of No North z Włoch. Płyta pod tytułem Phagocity zostanie wydana 4 września bieżącego roku. Materiał na to wydawnictwo został zmiksowany i zmasterowany przez Riccardo Studer w Time Collapse Recording Studio (Novembre, Ade, Scuorn) w Rzymie. Na płycie gościnnie wystapili między innymi Luis Maggio (Bloodtruth, Sudden Death), Julia Elenoir (5Rand) i Emanuele Lombardi (Brvmak). Za okładkę odpowiada Gustavo Sazes (Machine Head, Sepultura, Arch Enemy).

Koncepcja albumu nieustannie waha się między groteskową, dziwaczną i kpiącą wizją społeczeństwa: zupełnie nowe miasto, które rośnie i rozwija się jak pasożyt, wysysając krew z każdego zasobu, który jest wystarczająco blisko.

Tracklista:
1. D15F16UR3D
2. Inimical
3. Hail seitan
4. Nonceferatu
5. I.N.O.F.Y.C.M.
6. Cinder
7. Indie ass
8. Decapitalism
9. Command
10. Black in back
11. Klaatu barada nikto
12. (DISC OHM 4TH)

South Of No North


Trzecie wydawnictwo z logo CoP to reedycja dema z 2007 roku projektu Tenebra. Płyta pod tytułem Through Crying Souls I See What I Was … zostanie wydana 5 września 2020 roku.

Tenebra to niepohamowany i bezkompromisowy wybuch geniuszu Lorda Lemory’ego, aktywnego na włoskiej scenie undergroundowej od późnych lat 90-tych, oddanego black metalowemu gatunkowi muzycznemu i wyborom stylu życia, pomimo otwartego, ekspresyjnego podejścia do własnej sztuki.

Tracklista:
1. Intro
2. Tenebra
3. Phlaegrea
4. Eternal Rest
5. Dancing Souls
6. Ode

tenebra Through Crying Souls I See What I Was


Kolejnym muzycznym ciosem będzie amerykańska death metalowa sensacja, czyli płyta zespołu Mutual Hostility. Płyta zatytułowana Sacred Propaganda zostanie wydana pod koniec 2020 roku. Zespół ten jest pozycją konieczną dla fanów Napalm Death, Entombed, Cannibal Corpse i Bolt Thrower.


Z Cult Of Parthenope kontrakt podpisała również włoska kapela Release The Blackness, która gra progresywną odmianę death metalu. Debiutancki album ukaże się pod koniec 2020 roku. Zespół obecnie przebywa w studio i pracuje nad następcą EPki Antares z 2017 roku.

RELEASE THE BLACKNESS


Ostatnim ogłoszonym zespołem, którego muzyka ukaże się nakładem brytyjskiej wytwórni jest polska black metalowa załoga Odium Humani Generis, która na swoim koncie ma tylko demo Zmora wydane w 2018 roku. Płyta ukaże się w październiku 2020 roku.

Muzyka jaką prezentuje ten łodzki zespół powinien znaleźć swoich odbiórców u słuchaczy takich kapel jak Mgła, Uada, Lifelover, Batushka i Psychonaut 4.

Ponadto zespół ten będzie można zobaczyć na żywo jesienią bieżącego roku podczas europejskiej trasy gruzińskiego zespołu Psychonaut 4.

ODIUM HUMANI GENERIS


źródło: Cult Of Parthenope

Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , .