Wyjątkowe wydawnictwo z okazji 50-lecia Uriah Heep

uriah heep

30 października 2020 r. BMG z dumą zaprezentuje wyjątkowe wydawnictwo: Uriah HeepFifty Years In Rock.

Brytyjska legenda, zespół Uriah Heep należy do wielkiej czwórki hard rocka, razem z Led Zeppelin, Deep Purple i Black Sabbath. Z pewnością jest także jednym z najbardziej ciekawych zespołów w historii – tak pod kątem muzyki, jak i tekstów. Tym wielkim i ambitnym projektem, którym jest super deluxe box set, zespół świętuje 50. lecie swojej kariery. Box został stworzony w ścisłej kolaboracji z członkami z oryginalnego składu zespołu: Mick Box, Ken Hensley, Paul Newton i Lee Kerslake.

Ten pięknie prezentujący się box set zawiera wszystkie oryginalne 25 albumów na CD, w tym 4 CD, które zostały skompilowane przez oryginalnych członków zespołu. Zestaw zawiera również album The Magician’s Birthday, zremasterowany przez Andy’ego Peasrce’a, znanego ze współpracy z m.in. Lou Reed i Black Sabbath.

Ten box set przepełnia mnie dumą i zabiera w muzyczną podróż, która mi się marzyła. My nadal jesteśmy na tej magicznej wycieczce, ale móc dotrzeć do 50. lecia naszej działalności to niezwykłe osiągnięcie, z którego jesteśmy dumni. To była jazda jak na kolejce górskiej, która jak widać nadal trwa i nie widać jej końca, więc z dumą obchodzimy nasze 50.te urodziny tym niezwykłym box setem, nad którego powstaniem bardzo mocno pracowało całe BMG. Przy okazji wspominamy tych wszystkich muzyków, którzy poszli do rock’n’rollowego nieba, a którzy byli częścią tej fantastycznej przygody. Szczęśliwe dni!” mówi Mick Box.

Siedzę sobie tuż przed moimi 75. urodzinami, z przyjemnością myślami przeskakuję te 50 lat wstecz, kiedy ja, Mick, David, Gary i Lee byliśmy tuż przed czymś wielkim! Teraz to będzie jeszcze łatwiejsze patrząc na ten niezwykły box set, który stworzyło BMG, żeby świętować ten muzyczny kamień milowy. To idealny hołd złożony grupie, która tyle osiągnęła, Mickiemu i chłopakom, którzy nadal ciągną tę legendę, no i oczywiście wszystkim Wam, którzy to umożliwiliście. Ogromne i szczere podziękowania dla wszystkich zaangażowanych.” – Ken Hensley.

Przywołując czasy, kiedy rock progresywny, hard rock I heavy metal współistniały w erze wielkich przełomów muzycznych, box set pozwala prześledzić ewolucję Uriah Heep. Od początkujących, niedoświadczonych muzyków studyjnych, którzy mieli do udowodnienia światu wszystko, do wielkich gwiazd rocka.

Przedsprzedaż box setu na stronie https://uriahheep.lnk.to/50YIRPR

video

Zawartość Uriah Heep50 Years In Rock Deluxe Boxset
– 25 albumów na CD, w tym 4 albumy CD skompilowane przez członków zespołu z oryginalnego składu + płyta winylowa The Magician’s Birthday. Każda z 4 płyt dodatkowych zawiera kompilację wybranych utworów Uriah Heep, które wybrali członkowie zespołu z oryginalnego składu:

  • wybór Kena Hensley’ego: 14 utworów,
  • wybór Lee Kerslake’a: 14 utworów,
  • wybór Mick’a Box’a: 15 utworów,
  • wybór Paul’a Newton’a: 14 utworów.

The Magician’s Birthday w wersji winylowej, to album, którego okładkę specjalnie na tą okazję przerobił Roger Dean.
– 78 stronicowa książka zawiera materiały z archiwum zespołu, zawiera nowe notatki wykonane przez członków z oryginalnego składu oraz aktualną oś czasu składu zespołu.
– 2 kartki z grafiką Rogera Deana, w tym przerobiona okładka Magician’s Birthday oraz Demons And Wizards, zawiera wszystkie albumy studyjne oraz album koncertowy Live’73.
źródło: BMG, Bang Music

Piotr

Tagi: , , , , , , .