Yellow Horse prezentuje teledysk do utworu Burning Love

Formacja Yellow Horse zaprezentowała właśnie teledysk do utworu Burning Love. Zdjęcia powstały w studio Maq Records podczas nagrywania naszej najnowszej EP-ki My Little Girl.

Nagrywając ten cover chcieliśmy oddać ukłon Denisowi Linde, mało znanemu w Polsce kompozytorowi sceny Nashville, który napisał wiele hitów w klimatach country. Burning Love oddaje w stu procentach ducha muzyki, którą tworzymy w projekcie Yellow Horse. Warto dodać, że utwór spopularyzował Elvis Presley.

Realizacją klipu zajął się Klaudiusz Boczkowski, który na co dzień współpracuje z takimi artystami jak Wilki, Bracia, Patrycja Markowska, czy IRA.

My Little Girl to pierwsza studyjna EP–ka zespołu Yellow Horse. Jest to trio akustyczne, które swą twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60’ i 70’. Ich aranżacje to połączenie southern rocka, teksańskiego country i rock&rolla, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień. Inspiracjami dla Yellow Horse są tacy wykonawcy jak: Creedence Clearwater Revival, The Doors, Neil Young, Tom Petty, Bob Dylan, Johnny Winter, Tadeusz Nalepa, Rolling Stones czy Lynyrd Skynyrd. Dlatego też w hołdzie powyższym legendom, prócz własnego repertuaru, Yellow Horse wykonuje na koncertach także covery ich największych hitów, oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu.

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , .