Zespół Fraktale wydał album II

Krakowski kwartet Fraktale powrócił z drugim albumem studyjnym. Wydawnictwo nosi przewrotny tytuł II, i podobnie jak na debiutanckim albumie I zawiera pięć utworów. Całość materiału została zarejestrowana w Studio im. Janusza Muniaka w Krakowie pod czujnym okiem Marcina Postawy. Dalszymi szlifami i ornamentyką wszystkich częstotliwości dźwięku zajął się Piotr Zieliński z Lateral Sound. Całość odział – w minimalistyczny, jednocześnie wielowarstwowy projekt graficzny – Mateusz Ługowski.

W przeciwieństwie do pierwszego albumu, który bardziej był próbą ustrukturyzowania improwizacji i nadania im pewnego kontinuum, II to próba przetworzenia obrazu na dźwięk. Obrazu czasem nieco wyidealizowanego przez pryzmat czasu, czasem nieco zdekonstruowanego treścią podprogową. Zdecydowanie nie są to „Obrazki z wystawy”, no chyba, że tej zorganizowanej w gabinecie krzywych luster.

Muzykę zespołu można określić jako mantryczne, snujące się, ale ustrukturyzowane improwizacje zawierające elementy jazzu, psychodelii oraz muzyki orientalnej. Fraktale to dźwięki pełne barw, przestrzeni i emocji. To muzyczna podróż w głąb tego, co niewyrażalne słowami, dążące do nieskończoności, pozornie niedoskonałe i przypadkowe, a jednocześnie uporządkowane.

Płyta będzie promowana na następujących koncertach:

29.11.2018 – Wrocław, Kalambur (wydarzenie)
30.11.2018 – Poznań, Pies Andaluzyjski (wydarzenie)
13.12.2018 – Kraków, Piękny Pies (wydarzenie)

Tracklista:
1. Jezioro Marzeń (Dawson’s Creek) 
2. Harry Angel 
3. Abraham 
4. Wakan Tanka (watalata) 
5. Stranger Things 

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , .