Zespół Fraktale wydał album II

Krakowski kwartet Fraktale powrócił z drugim albumem studyjnym. Wydawnictwo nosi przewrotny tytuł II, i podobnie jak na debiutanckim albumie I zawiera pięć utworów. Całość materiału została zarejestrowana w Studio im. Janusza Muniaka w Krakowie pod czujnym okiem Marcina Postawy. Dalszymi szlifami i ornamentyką wszystkich częstotliwości dźwięku zajął się Piotr Zieliński z Lateral Sound. Całość odział – w minimalistyczny, jednocześnie wielowarstwowy projekt graficzny – Mateusz Ługowski.

W przeciwieństwie do pierwszego albumu, który bardziej był próbą ustrukturyzowania improwizacji i nadania im pewnego kontinuum, II to próba przetworzenia obrazu na dźwięk. Obrazu czasem nieco wyidealizowanego przez pryzmat czasu, czasem nieco zdekonstruowanego treścią podprogową. Zdecydowanie nie są to „Obrazki z wystawy”, no chyba, że tej zorganizowanej w gabinecie krzywych luster.

Muzykę zespołu można określić jako mantryczne, snujące się, ale ustrukturyzowane improwizacje zawierające elementy jazzu, psychodelii oraz muzyki orientalnej. Fraktale to dźwięki pełne barw, przestrzeni i emocji. To muzyczna podróż w głąb tego, co niewyrażalne słowami, dążące do nieskończoności, pozornie niedoskonałe i przypadkowe, a jednocześnie uporządkowane.

Płyta będzie promowana na następujących koncertach:

29.11.2018 – Wrocław, Kalambur (wydarzenie)
30.11.2018 – Poznań, Pies Andaluzyjski (wydarzenie)
13.12.2018 – Kraków, Piękny Pies (wydarzenie)

Tracklista:
1. Jezioro Marzeń (Dawson’s Creek) 
2. Harry Angel 
3. Abraham 
4. Wakan Tanka (watalata) 
5. Stranger Things 

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , , , , .