Zmiany personalne w Rings of Saturn

Gitarzysta i perkusista opuszczają grupę Rings of Saturn z powodu niedoceniania ich wkładu w twórczość zespołu.

Rings of Saturn w ten weekend oficjalnie rozstało się z  gitarzystą Milesem Dimitrim Bakerem oraz perkusistą Aaronem Stechaunerem.

Tak brzmi oficjalne oświadczenie zespołu: „Życzymy wszystkiego dobrego Aaronowi i Milesowi w przyszłych muzycznych dokonaniach z Interloperem. W przyszłym roku ukaże się ich nowy album, więc zachęcamy wszystkich do dania mu szansy! Podczas występu na Ragefest zagra z nami nasz stary dobry przyjaciel a także były gitarzysta Rings of Saturn, Joel Omans, wraz z niesamowicie utalentowanym shredderem Yo Onityanem z Japonii! Uważamy, że obecność na scenie dwóch fantastycznych gitarzystów rozerwie ją na strzępy i zdecydowanie podniesie jakość naszych występów na żywo. Wciąż ciągniemy naprzód. Mike Caputo (Desecrate the Faith) zabębni dla nas na perkusji na podczas występu na Ragefest, więc prosimy Was o bardzo ciepłe powitanie! Po powrocie do zespołu Joela Omansa a także dzięki możliwości współpracy z Lucasem Mannem czujemy, że następny album Rings of Saturn będzie w stanie odzyskać brzmienie z naszych pierwszych płyt. Ponownie postaramy się, żeby płyta była ciężka, eksperymentalna i unikalna dla naszych słuchaczy.

Potwierdziliśmy również występy gościnne następujących kapitalnych muzyków, którzy zagoszczą na następnej płycie Rings of Saturn. Wkrótce pojawi się więcej nazwisk. Na razie są to: Charles Caswell (Berried Alive), Yo Onityan, Marco Pitruzzella (Lord Marco) i Dan Watson. Dzięki pracy z tymi niesamowitymi muzykami czujemy, że nasz nowy album zaimponuje nie tylko naszym  nowym i starym fanom, ale także będzie naszym najlepszym dokonaniem w całej naszej dotychczasowej karierze.

Na koniec chcielibyśmy powiedzieć, że Lucas Mann również powróci aby koncertować z nami na wybranych trasach koncertowych. Będzie grał albo na gitarze albo na basie, więc oczekujcie kolejnych ogłoszeń koncertowych.

Wielkie dzięki dla wszystkich naszych fanów za ich nieustanne wsparcie. Zobaczymy co pokaże przyszłość!

Miles Dimitri Baker tak wypowiada się na temat swojego odejścia z Rings of Saturn:

Spośród wszystkich rzeczy, jakie chciałbym nadmienić z powodu zaistniałej sytuacji, jest tylko jedna, na temat której wypowiem się w tym poście. Chodzi o to, że napisałem znaczną większość materiału na Ultu Ulla i nie mogę w tym temacie zachować milczenia. Niestety, mój wkład w płytę nie został w żaden sposób odnotowany czy też uznany ani w internecie, ani w książeczce dołączonej do płyty czy też w formie jakichkolwiek należności za wkład w pracę grupy i z tytułów autorskich.


źródło: metalunderground.com
tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , .