Abigail/Nocturnal Damnation – “Sacrilegious Fornication Masscare… Filthy Desekrators” (2016)

Okres karnawałowy w pełni, więc warto zastanowić się nad dobrą muzą do szaleńczych podrygów. Jeśli jesteście pensjonariuszami domu dla umysłowo i nerwowo chorych, z którego roztacza się widok na okoliczny cmentarz, a kucharka na szpitalnej stołówce często serwuje pieczyste z czarnego kota, wtedy śmiało urządzajcie bal przy dźwiękach splitu nagranego przez Abigail i Nocturnal Damnation. Sacrilegious Fornication Masscare… Filthy Desekrators to zło i bluźnierstwo skondensowane do kilkunastu minut chorego dźwiękowego ekstraktu.

Pierwszy z rzeczonych zespołów pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni i reklamuje się, jako “The Most Evil Band in Japan”. Właściwie to jestem skłonny uwierzyć, a biorąc pod uwagę oszałamiającą liczbę wydanych dem, splitów, EP-ek, live albumów, to panowie wydają się po prostu zakręceni w temacie czarnej sztuki. Jadowity, brudny blackowy atak podrasowany prymitywnym thrashem, za nic mający ukłony komercji i straszący opętańczym wokalem (Blood Sathanas i We Are True Evil). Tak można najkrócej opisać ich szaloną propozycję.

Pochodzący z Korei Południowej duet Nocturnal Damnation podąża z kolei w kierunku oldschoolowego death metalu. Sakralny początek Anneliese Death Ritual zbezczeszczony opętańczym pokrzykiwaniem egzorcyzmowanej istoty przemienia się w miły dla chorego ucha walcowaty death w nieokrzesanym stylu. Brudne, dochodzące niby zza oparów unoszącej się siarki riffy Dominion of Antichrist na pewno przypadną do gustu zwolennikom staroszkolnego grania.

Powiew zatrutego trupią zgnilizną powietrza znad Azji może być dla niektórych niemal jak ambrozja – ale jedynie dla tych, co kłaniają się bogom chaosu i to tym z krańców Wszechświata. Z drugiej strony, czy muzyka ekstremalna nie powinna nieść właśnie szczerej, grobowej surowizny? Split Abigail i Nocturnal Damnation jest godny polecenia jedynie maniakom!

ocena: 7/10

Nocturnal Damnation na Facebooku

Abigail na The Metal Archives

Paweł Lach

Paweł Lach

Od dłuższego czasu pisuje o muzyce (i nie tylko) dla różnych portali. Nie słucha latynoskiego folkloru, a poza tym jest w stanie popróbować wszystkiego.

http://lach.kf-oswiecim.net/
Paweł Lach

Tagi: , , , , , , , .