Blake’s Vengeance – “7747-7744” (2016)

Prezentowany materiał o enigmatycznym tytule 7747-7744 to debiutanckie wydawnictwo pochodzącego z z Mediolanu Blake’s Vengeance, które zostało nagrane i wydane pierwotnie w formie elektronicznej w 2015 roku, a w październiku 2016 nakładem Defense Records ukazało się pod postacią płyty CD.

Album, a konkretnie mini-album, to cztery kompozycje trwające niecałe 20 minut. Muzyka kwartetu jest silnie inspirowana przełomem lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. W poszczególnych utworach ostre i jadowite thrash metalowe riffy przeplatają się z melodyką charakterystyczną dla zespołów NWOBHM. W swojej muzyce Włosi stawiają na techniczne i precyzyjne granie, i w związku z tym nierzadko mamy okazję usłyszeć wirtuozerskie sola, przy czym każdy utwór składa się z co najmniej kilku sprawnie ze sobą powiązanych riffów. Częste są też zmiany tempa. Na szczęście całość nie jest przekombinowana, dzięki czemu słuchacz, jeśli z założenia nie jest uprzedzony do tego typu dźwięków, raczej nie powinien się poczuć znużony czy przytłoczony. Przystępność materiału wspomagają wspomniane heavy metalowe melodie, czasami kojarzące się z szybszymi partiami wczesnego Iron Maiden. Wokalista operuje raczej w wyższych rejestrach, a momentami dla podkreślenia emocji wchodzi nawet w falset, który na szczęście zbytnio nie drażni. Podoba mi się patent z dodaniem lekkiego pogłosu do wokali oraz w niektórych fragmentach nałożenia kilku warstw ścieżek na siebie.

Muzyka na 7747-7744 jest rytmiczna, dynamiczna i łatwo przyswajalna. Melodie wpadają w ucho i nie można odmówić im przebojowości. Oczywiście Blake’s Vengeance koła nie wynajdują i wpływy takich grup, jak wspomniany Iron Maiden czy też Death Angel, a w niektórych fragmentach Sanctuary, są słyszalne. Pomimo tego, a może przede wszystkim właśnie dlatego, całkiem dobrze się słucha tego skromnego debiutu.

Ocena 6,5/10

 

Łukasz

Łukasz

Ku "rozpaczy" szanownej Małżonki uzależniony od kolekcjonowania CD. Natchniony płytą pewnego polskiego zespołu oraz kryzysem wieku średniego rozpocząłem przygodę z recenzowaniem . I tak z czasem trafiłem do Kvlt. Wszelka konstruktywna krytyka mile widziana.
Łukasz

Tagi: , , , , , .