Centurion – “Extinction” (2017)

Caesar w jednym z wywiadów powiedział, że długie przerwy pomiędzy kolejnymi wydawnictwami jego zespołu są podyktowane faktem, iż nie chce wypuszczać niedorobionego gówna. Słuchając najnowszego materiału Centurion, trudno się z tym nie zgodzić. Warto było czekać aż pięć lat na tak solidne uderzenie ze stolicy Polski.

Extinction jest materiałem, który charakteryzuje niesamowita agresja i bezkompromisowość. Muzycy nie ukrywają jednoznacznego konceptu tej EP, tj. wyrazu sprzeciwu wobec religii islamskiej. Musicie przyznać, takie jawne deklaracje zawsze dodatkowo dodają charakteru całej otoczce albumu. Jeżeli jednak chodzi o zawartość muzyczną, to cóż mogę rzec – profesjonalny i światowy death metal w rasowo polskim wydaniu. Centurion za rok będzie miał dwudziestkę na karku, a to słychać w grze muzyków. Doświadczenie, feeling i talent w komponowaniu prawdziwych killerów.  Zwolennicy rzeźni serwowanej przez Angelcorpse, Deivos, Incantation czy Masachist powinni poczuć się jak ryby w wodzie, co nie oznacza, że ten materiał jest skierowany tylko dla nich. Każdy miłośnik metalu doceni pomysłowość muzyków na ich najnowszym wydawnictwie. Demon za zestawem perkusyjnym sprawuje się jak prawdziwy wysłannik piekielnej muzyki, a w asyście zabójczych gitar zostajemy po prostu zalani falą ekstremalnego hałasu. Prawdziwy death metalowy poligon!

Polska scena od wielu lat pokazuje, że muzyka śmierci jest w naszym kraju absolutną chlubą narodową. W tym roku jedną z takowych jest z pewnością Extinction. Stołeczny Centurion w niezwykle mocny sposób powrócił i miejmy nadzieję, że będzie dane nam jak najdłużej cieszyć się z tego faktu.

Ocena: 8/10

Maciej

Maciej

Psoty i bibeloty.
Maciej

Tagi: , , , , , , , , , , .