Epidemia – Leprocomio (2016)

Leprocomio to drugi pełnowymiarowy album ekwadorskiego składu Epidemia, wydany w 15 maja 2016 roku przez rosyjską wytwórnię Satanath Records. Po 10 latach od debiutu jest to drugie podejście założonego w 2003 roku zespołu do zawojowania świata death metalu.

Już na wstępie widzimy makabryczną okładkę, która zachęca maniaków brutalnego death metalu do przeżycia chwil zapomnienia w czeluściach beznadziei. Hiszpańskojęzyczny album składa się z ośmiu utworów które oscylują w 3-4 minutach każdy. Typowa mieszanka blastów z technicznymi death metalowymi riffami i z zagrobowym wokalem. Panują tutaj matematycznie wyliczone przejścia, miejscami pojawia się melodia, by dać trochę wytchnienia przed kolejnym podniesieniem krzyża. Najmocniejszymi utworami, które chyba najlepiej wpadają w ucho są tytułowy pierwszy utwór Leprocomio, Redencion del engendro i opętańczy Existencia Repulsiva, gdzie słychać wpływy Deicide.

Całość nie jest mocno zróżnicowana, ciężko zapamiętać i wyodrębnić jakikolwiek utwór, mimo tego fani Devourment czy Abominable Putridity znajdą coś dla siebie.

Ocena: 5/10

Tagi: , , , , , , , .