Evil Reborn – Throne of Insanity (2016)

Throne of Insanity – to pełnowymiarowy debiut wenezuelskiego kwintetu Evil Reborn, wydany w rosyjskiej Satanath Records 17 maja 2016 roku w skład którego wchodzą Jose Maneiro (perkusja), Jorge Medina (gitary), Victor Chaparro (wokal), Jesus Maneiro (bass), Alfredo Herrera (gitary).

Płyta składa się z 9 utworów, oscylujących między 3-4 minuty. Techniczne death metalowe granie z ciekawym różnorodnym wokalem, który trochę zahacza o klimaty deathcorowe, i zaraża słuchacza wyselekcjonowanymi riffami, mnóstwo różnorodnych przejść na perkusji, zmiany tępa, sprawiają, że muzyka na albumie hołduje starej szkole death metalu, zarazem słychać powiew świeżego tętniącego życiem metalu. Silną stroną tej płyty jest różnorodność, co sprawia że kilka utworów zapada w pamięć – Possessed Angels, dobre tępo, old schoolowe brzemienie; ciężki raz szybki – raz mozolny Destroying the Trinity, czy Bendita Malevolencia, w ojczystym języku, ostra łupanka, z klimatem szaleństwa Dying Fetus, która zdecydowaniem jest najlepszym elementem tej płyty.

Album należy do tych, które się już gdzieś słyszało. Myślę, że znajdą się maniacy, którym te nagrania mogą sprawić przyjemność, mi jest on jednak obojętny.

Ocena 6/10

Tagi: , , , , , , , .