Hate Them All – “Goat Tormentor”(2019)

Jak głosi znana wszem i wobec mądrość, nie ocenia się książki po okładce. Kompletnie nie sprawdza się to w przypadku nowej EPki Hate Them All. Zionąca jadem i nienawiścią, ociekająca szatanem grafika zdobiąca front Goat Tormentor obiecuje wiele i wszystkie te obietnice zostają spełnione – choć w niewielkiej ilości.

Te 7 utworów to łącznie 18 minut muzyki – czyli bardzo mało, choć materiał nagrany przez zamaskowanych Zabrzan wręcz prosi o to, aby go zapętlić. Jeśli słyszeliście już cokolwiek od tych Panów, to w zasadzie możecie uznać, że znacie również ich nową odsłonę – tutaj nikt nie bawi się w odkrywanie Ameryki czy wymyślanie koła na nowo. Hate Them All robią to, w czym są najlepsi w niemalże identyczny sposób, co wcześniej – szerząc nienawiść za pośrednictwem agresywnej mieszanki thrash i black metalu, choć wydaje mi się, że nowa propozycja zespołu jest ciut szybsza i przystępniejsza niż jej poprzedniczki. Ba, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że momentami trochę czuć to nawet taki black’n’rollowy vibe (Trąd, Unholy War – Without God). Swego rodzaju ciekawostką są tu gościnne wokale Hellscreamarossa znanego z Witchfuck oraz Beer Drinkera (ciekaw jestem od czego wzięła się ta ksywa?) występującego w Brudnym Skurwielu. Panowie użyczyli swoich gardeł w znanych i lubianych utworach Śmierć oraz Krew. Oczywiście oba szlagiery wypadły znakomicie, ale w to chyba nikt ani przez chwilę nie wątpił, prawda?

We wkładce można wyczytać, że muzyka na Goat Tormentor została nagrana na żywo w piwnicy, bez żadnych poprawek i edycji – tłumaczy to dość, nomen omen, piwniczne brzmienie perkusji, której niestety brakuje porządnego kopa. Pozostała część instrumentów brzmi za to dobrze, dokładnie tak jak powinna w takim materiale.

Szkoda jedynie, że dobrodziejstwa od Zabrzan kończą się tak szybko. Nowych, oryginalnych pomysłów jest tutaj naprawdę niewiele (bo oprócz Krwi oraz Śmierci wcześniej znaliśmy też A Skull Destroyed By Time) i mam nadzieję, że na pełnoprawnym następcy Defender of the Black Throne będzie to już wyglądało zgoła odmiennie. Goat Tormentor traktuję zaś jako świetnie wykonaną, ale jednak ciekawostkę dla zatwardziałych fanów zespołu.

 

Ocena: 8/10

Hate Them All na Facebooku

Łukasz W.

Powinno być ciężko.
Ale w sumie to nie musi.
Łukasz W.

Latest posts by Łukasz W. (see all)

Tagi: , , , , , , , , , , .